Ünlülerin vazgeçilmez kahveleri…

by Basak Oksak

Elinden kahve bardağı düşmeyen ünlüleri sık sık magazin haberlerinde görüyoruz. Kahve içmeden güne başlayamadığını söylüyor çoğu. Peki hangi ünlü hangi kahveyi tercih ediyor, kahvelerini nasıl içiyor?

Roger Federer Cappuccino ve espresso

Listemizin ilk sırasında ünlü bir sporcu var. Art arda 237 hafta ve toplamda 302 hafta bir numara rekoru kırmış İsviçreli tenisçi Roger Federer aynı zamanda gerçek bir kahve tutkunu. Bir röportajında eşi Mirka ile tanıştıktan sonra kahveye ilgisinin arttığını söylemiş. Özellikle eve bir kahve makinesi aldıktan sonra tam anlamıyla kahve deneyimi yaşamaya başlamış. Favorileri ise cappuccino ve espresso.

Hayden Panettiere

Yağsız süt ve vanilya Çok sayıda filmi ve ‘Nashville’, ‘Hereos’ ve ‘Malcolm in the Middle’ dizileriyle tanınan ABD’li aktris Haydan Panettiere elinde kahvesiyle sık görüntülenen isimlerden. Panettiere enerjisini büyük ölçüde kahveden aldığını söylüyor. Ama gereksiz kalori almamak ve fit görünümünü korumak istediğinden kahve tercihini yağsız sütlü ve vanilya aromalılardan yana kullanıyor.

Elijah Wood

Günde dört fincan espresso ‘Yüzüklerin Efendisi’ serisine Frodo Baggins rolüyle adeta imzasını atan ünlü oyuncu Elijah Wood için kafein bir vazgeçilmez. Gün içinde kahve fincanını elinden düşürmüyor. Wood tercihini espresso’dan yana kullananlardan. Hatta içtiği espresso sayısının günde dördü bulduğunu söylüyor. Bu durumda Wood’un üretkenliğini kahvesinden aldığını söyleyebiliriz.

Whitney Port

Vanilyalı latte Whitney Port’u magazin sayfalarında, elinde kahvesiyle Los Angeles sokaklarında yürürken mutlaka görmüşsünüzdür. Özellikle ‘The Hills’ dizisiyle yıldızı parlayan televizyon dünyasının ünlü ismi, en çok vanilyalı latte içmeyi tercih eden bir kahvesever. Kahve tutkunu pek çok ünlü olduğunu söyleyen Port’a göre kafein moda dünyasının da vazgeçilmezi.

Parker Posey

Damlama yöntemi Şu günlerde ‘Lost in Space’ dizisiyle Netflix’te karşımıza çıkan ünlü oyuncu Parker Posey, bir yandan film çekimlerine devam ederken, bir taraftan da kitap yazıyor. Bu yoğun temposunda kahve içmeyi de ihmal etmiyor. Posey damlama yöntemiyle demlenen kahveleri içmeyi çok seviyor, damak zevkine göre kendi kahvesini yaratıyor. Belki de enerjisinin sırrı içtiği kahvelerde saklıdır kim bilir?

Mary-Kate Olsen

Kahveler şekersiz 1987-1995 yılları arasında izlenme rekorları kıran ‘Bizim Ev’ dizisiyle dünya çapında tanınan ve sonrasında sayısız dizi ve filmde rol alan Olsen ikiz kardeşlerden Mary-Kate Olsen aynı zamanda bir moda tasarımcısı. Mary-Kate yoğun tempoları içerisinde enerji deposu olacak kahve seçimini şekersiz ve vanilya aromalı kahvelerden yana yapıyor.

Miley Cyrus

Beyaz çikolatalı mocha Oynadığı filmlerle de tanınan ünlü ABD’li şarkıcı Miley Cyrus gerçek bir kahve tutkunu olmasına karşın diyetinden de asla ödün vermeyenlerden. Cyrus kahve tercihini beyaz çikolatalı mocha’dan yana kullanıyor. Ancak şunu da hemen belirtelim ki; mocha’sına asla yağlı süt ve krema koydurmuyor. Böylece diyetini de bozmamış oluyor.

Ben Affleck

Buz gibi kahve Amerikalı oyuncu, yönetmen ve Oscar ödülü sahibi senarist Ben Affleck, 2017 yılının aralık ayında pek çok magazin sayfasında “Ben Affleck bu yıl 47 kez elinde kahveyle görüntülendi!” manşetleriyle gündeme gelen bir kahve tutkunu. Peki, bu 47 fotoğrafın ortak noktası nedir sizce? Kahvelerin hepsi de Affleck’in favorisi olan buzlu kahve!

Selena Gomez

Frappuccino tutkunu En iyi bilinen rolü Emmy ödüllü ‘Waverly Büyücüleri’ adlı Disney Channel dizisindeki Alex Russo karakteri olan Amerikalı oyuncu ve şarkıcı Selena Gomez de elinde kahvesiyle fotoğrafları sık sık basına yansıyan ünlülerden. Gözdesi sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi buzlu kahveler olan Gomez’in en sevdiği kahve çeşidi ise frappuccino.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange