Bodrum’da En İyi Kahvaltı Nerede Yapılır?

by selenay

Kahvaltı bizler için hiçbir zaman, güne başlarken karnımızı hızlıca doyurduğumuz bir atıştırma öğünü olmadı. ‘Türk kahvaltısı’ deyince, asla kolaylıkla geçiştirilemeyecek bir öğünden bahsederiz. Reçelinden böreğine, peynirinden sucuğuna, omletinden pişisine kadar bir zenginliktir kahvaltı bizler için. Bodrum’un da İstanbul ile yarışabilecek kahvaltı mekânları, Ege’nin güzel bahçelerinden, bostanlarından toplanan sebze ve meyveleriyle kurulan nefis durakları var. Bu yaz yolu düşeceklere, iyi tatiller, afiyetler…

Salih Seçkin Sevinç

Havva Ana Kahvaltı Evi, Yalıkavak

Bahçesinden gözünüzün önünde toplanan domatesler, biberler; çeşit çeşit reçelleri ile tam bir ‘Ege’ havası hâkim burada. Sıcacık tandır ekmeği üzerine gerçek bir tereyağı sürmek, doğanın içinde nefis bir kahvaltı deneyimi için mutlaka uğranması gereken adreslerden.

Adres: Gökçebel Mah. Öğretmen Yusuf Cad. Ertürk Sokak Yalıkavak, Bodrum /Muğla

Tel: 0252 386 33 06

Sefte Bahçe, Yalıkavak

Sefte, Kosovalı göçmen bir ailenin işletmesi. Beni en çok heyecanlandıran da Balkan kahvaltısı sunmaları oldu. Balkan kahvaltısı nasıl mı oluyor? Kosova’dan getirttikleri isli sucuklar, dünya tatlısı Kosova Prizren’li Fehmiye Teyze’nin elinden anne işi börekler, pişi diyebileceğimiz ama asla bildiğimiz pişilerden olmayan, Fehmiye Teyze’nin de ‘lokma’ diye adlandırdığı, neredeyse sıfır yağ çekmiş hamur işleri, peynirler, reçeller, marmelatlar hepsi mükemmel.

Adres: Yalıkavak Mahallesi 57. Sokak No: 5,
Bodrum/Muğla

Tel: 0533 507 90 48

Quzine Kahvaltı Evi, Türkbükü

Bodrum’da oldukça trend bir kahvaltıcı. Aynı zamanda birçok ünlü ismin de uğrak yeri. Genç bir çiftin kendi evlerinin bahçesinde sundukları serpme kahvaltıyı Bodrum’daki herkes konuşuyor. Domatesler, biberler, maydanozlar kendi bostanlarından… Reçeller, marmelatlar hepsi anne işi. Semaverleri de pek şık.

Adres: Aşağı Mahallesi Aşık Veysel Cad.
Bodrum/Muğla

Tel: 0252 387 83 85

Zeytin Altı, Yalıkavak

Kahvaltıdaki renkleri, lezzetleri ve bahçelerinden üzümleri çok sevdik. Servisi hızlı, manzara nefis. Yumurtalar kendi tavuklarından. Masamızın yanına gelen semavere ve çaydanlığa da bayıldık. Bu yaz yine Geriş’in güzel doğasında hizmet vermeye devam ediyor.

Adres: Geriş Mah. Erdemil Cad. 33/B D:3 48400 Bodrum/Muğla

Tel: 0252 385 38 76

Yumurtacı By Halikarnas Tavukçusu, Yalıkavak

Bildiğiniz tüm kahvaltıcıları unutun, burada başrolde yumurta var ve yumurta üzerine çeşitlendirme o kadar çok ki, şaşıracaksınız. Kuşkonmazlı ve avokadolu yumurta en sevilenlerden. Manzarası da güzel, servisi başarılı. Bodrum’da en az bir kere denenmesi gereken kahvaltı adreslerinden.

Adres: Yalıkavak Mah. Erdemil Cad. 6257 Sokak No: 14 Geriş 48990 Bodrum/Muğla

Tel: 0532 482 50 93

Limon, Gümüşlük

Geç kahvaltıya gelip, tüm gün takılabileceğiniz bir adres Limon. Sade ama oldukça tatmin edici bir menü sunuyor. Malzeme satın alması özenli. Bodrum mandalinasının reçeline, Bodrum’un muazzam manzarası eşlik edince keyif katlanıyor.

Adres: Kardak Sokak No: 7 Gümüşlük Bodrum/Muğla

Tel: 0554 740 62 60

Asmalı Çardak, Yalıkavak

Asmalı Çardak’ta başrolde börekler var. Özellikle bal kabaklı ve otlu börekler çok rağbet görüyor. Mandalina ağaçlarının gölgesinde, bahçenin tavuklarından gelen yumurtalar ve el açması börekler eşliğinde nefis bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Adres: Yalıkavak Mah. Kayacık Cad. No: 52 Bodrum/Muğla

Tel: 0533 568 63 33

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange