İyi Kahve İle İyi Pastanın Eşlikçisi Sweet Heaven

by selenay

Sweet Heaven Kurucu Ortağı Hasan Karamuk, “Tüketicilerin her mevsim aynı kalitede ve aynı lezzette ürün tüketmeleri nihai amacımızdır” diyor.

Kahve ve pasta, birbirlerini tamamlayan lezzetler. İyi çekirdeklerden, iyi kavrulmuş bir kahveye eşlik edecek olan iyi bir pasta, damaklarınıza özel tatlar bırakır. Kahve dükkânları ve kafeler, kahvenin yanında menülerinde mutlaka bir pasta çeşidini bulundururlar. Kendi mutfakları bulunmayan işletmeler, pasta alımlarını genel olarak imalat yapan firmalardan tercih ederler. Sweet Heaven, yurtiçinde 5000’den fazla işletmeyle çalışan, yurtdışında da önemli ülkelere ihracat yapan; klasik pasta çeşitlerinden glutensiz ve vegan çeşitlere kadar geniş üretim yelpazesine sahip bir firma. Aynı zamanda kahve de kavuran Sweet Heaven, iyi bir pasta ile iyi bir kahveyi yan yana getiren nadir markalardan biri.

Hasan Bey, siz mutfaktan gelen bir işletme sahibisiniz. Bize ilk önce kendinizden bahseder misiniz?

Firmanın üretimden sorumlu kurucu ortağıyım. 26 yıllık üretim deneyimim ile tüm üretim ve ArGe süreçlerini yönetiyorum. Küçük yaşlarda pasta yapımından aldığım keyfin peşinden gitmeye karar verdiğimde, bunun bir tutkuya dönüştüğünü ve sonrasında bizi buralara getirdiğini büyük bir mutlulukla söyleyebilirim.

Sweet Heaven’ın Kurucu Ortağı Hasan Karamul

Peki, Sweet Heaven markasının kuruluş süreci nasıl oldu?

Yıllarca profesyonel mutfaklarda edindiğimiz tecrübe ve teknik bilgiler neticesinde tüketicilerin doğru ve güvenilir gıdaya ulaşmalarını sağlamaya çalıştık. Bu doğrultuda 2007 yılında ev yapımı natürel pasta üretimi ile faaliyetlerimize başlayarak otel, kafe ve restoranların tatlı ve içecek bölümlerine renk katarak hizmet vermeye devam etmekteyiz.

“ÜRÜN GAMIMIZDA KLASİK PASTALAR, GLUTENSİZ VE VEGAN PASTA ÇEŞİTLERİ MEVCUT”

Markanızın çalışmalarından bahsedebilir misiniz, neler yapıyorsunuz? Ne çeşit ürün gamları sizde bulunuyor?

Sweet Heaven olarak, tüketicilerin her mevsim aynı kalitede ve aynı lezzette ürün tüketmeleri nihai amacımızdır. Bilinen en eski yöntemlerden biri olan dondurma ve soğukta muhafaza işlemini modern teknoloji yöntemleri ile ürünlerimize entegre ettik. Böylece üretilen ürünlerimizin, uzun raf ömrü sayesindedaha fazla tüketiciye ulaşmasını başardık. Ürün gamımızda; klasik bütün pastalar, dilimlenmiş pasta çeşitleri, kup pasta çeşitleri, mono pastalardan glutensiz ve vegan pasta çeşitlerine kadar geniş bir ürün yelpazemiz mevcut.

Ürünlerinizi diğer dondurulmuş gıda üreten firmalardan ayıran özellikler nelerdir?

Sweet Heaven markamızı rakiplerimizden ayıran en temel özellikler; üretim altyapı hacmimiz ile müşteri taleplerini karşılayabilen, kalite standartlarımız ile piyasa rekabetçiliğini sürdürebilen, Ar-Ge çalışmalarını önemseyen, yatırım yapan, günümüz teknolojisinden faydalanarak oluşturduğumuz iş modelini benimsemiş bir işletme olmamız. Bunun yanı sıra dondurulmuş klasik lezzetler dışında farklı beslenme tercihlerine duyduğumuz saygı ile gluten hassasiyeti bulunan veya çölyak hastaları için glutensiz pasta çeşitleri ve hayvansal kaynak içermeyen vegan pasta çeşitlerini de portföyünde bulundurarak hizmet vermeye devam etmekteyiz.

“2016 YILINDA KAHVE ÜRETİMİ DE YAPMAYA BAŞLADIK”

Yıllardır kahve yanı ürünler ürettikten sonra kahve de kavurmaya başladınız. Kahve kavurma süreciniz nasıl başladı?Lezzetli, keyifli ev yapımı dondurulmuş pasta alternatiflerimizin yanında; 2016 yılı itibarıyla ürün çeşitlerimizi revize ettik ve “Pasta kahvesiz gitmez” diyerek dünyanın birçok bölgesinden gelen kaliteli kahve çekirdeklerini seçerek Sweet Heaven kahve üretimini de yapmaya başladık.

Kahve çekirdeklerinizi hangi bölgelerden, nasıl temin ediyorsunuz?

Kahve çekirdekleri seçiminde büyük bir özen gösteriyoruz. Yöresel kahveler, espresso blend’lerimiz, single origin kahvelerimizde her zaman çiğ kahve çekirdeklerini temin ediyoruz. Bunun için de Türkiye’de bulunan, ürünlerine güvendiğimiz ithalatçı dostlarımızı tercih ediyoruz. Bu grupta aynı zamanda üçüncü dalga demleme ekipmanlarıyla demlenen filtre kahve çeşitlerimiz de günümüzde en çok tercih edilenler arasındadır.

“GÜNLÜK OLARAK YAKLAŞIK 1 TON KAHVE KAVURUYORUZ”

Peki kahve kavurma profiliniz nasıl? Ne derecelerde kavurma gerçekleştiriyorsunuz?

fıstıklı çikolatalı pasta

Günlük olarak yaklaşık 1 ton kahve kavurma işlemini gerçekleştiriyoruz. Sweet Heaven olarak kahve kavurma profilimizi, kendi markamızdaki ürünlerimizde sürekliliği devam ettirmek adına değiştirmiyoruz. Kahve kavurmaya başladığımız ilk günden itibaren firma olarak koyu kavrumu tercih etmedik. Daha açık (city, full city, medium) kavurma profillerini tercih ederek üretimimize devam ediyoruz.

Pandemi dönemi yeme içme mekânları açısından zor geçen bir dönemdi. Siz de birçok önemli yeme içme mekânına ürün tedarik ediyordunuz. Bu süreç sizde nasıl geçti?

COVID-19, hem dünya hem de ülkemiz üzerinde derin bir ekonomik ve psikolojik tesir bıraktı. Bu salgın nedeniyle yeme içmemekânlarının kapalı kalmasının getirdiği yükler, artan maliyetler sektörümüzü olumsuz etkileyerek, birtakım ticari faaliyetlerin askıya alınmasına sebep olmuştur.Sweet Heaven olarak bizler bu zorlu süreçte, Ar-Ge ve üretim altyapımızı her geçen gün güçlendirerek, ürün ve çeşitliliğimiz ile standartlarımızı önemli ölçüde geliştirecek çalışmalarda bulunduk.

Ülkemizde düzenlenen kahve festivallerine de katılıyorsunuz. Lezzetlerinizle de bu festivallerde adınızdan söz ettiriyordunuz. Bu sene maalesef pandemi nedeniyle festivaller ertelenmek zorunda kaldı. Bu festivallere katılmaya devam edecek misiniz?

Kahve festivalleri, tüm kahveseverleri ve kahve üreticilerini bir araya getiren, birbirinden lezzetli kahvelerin denendiği, ziyaretçileriyle de zenginleşen ve büyüyen bir kültür olmuştur. Pandemi döneminde verilen zorunlu aradan sonra bu festivallere, umarız en yakın zamanda keyifle Sweet Heaven ailesi olarak iştirak edeceğiz.

Sweet Heaven’ın başka çalışmaları da olacak mı?

Dünya trendlerini takip ederek, insanların kahve, toz içecekler ve pastalardan beklentilerini karşılamaya yönelik yeni tatların takipçisiyiz. Buna yönelik ürün geliştirme çalışmalarımız, projelerimiz ile tüketicilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange