Park Hyatt İstanbul’dan enginar aşkına bir menü

by Basak Oksak


Park Hyatt İstanbul, bahar mevsiminin habercisi mucizevi enginar için yeni bir menü hazırladı. 1 Nisan – 30 Haziran tarihlerinde enginarın her çeşidi Park Hyatt’ın deneyimli şeflerinin yorumuyla sunulacak. 

İstanbul’un en güzel binalarından birinde, hizmet anlayışı ile farklılık yaratan, seçkin lezzetler sunan Park Hyatt Istanbul, karaciğer ve kalbin dostu olarak nitelendirilen şifa kaynağı enginarla yapılan birbirinden lezzetli yemekleri enginar severlerle buluşturacak.

Park Hyatt İstanbul’un deneyimli şeflerinin hazırladığı 6 aşamadan oluşan enginar tadım menüsü başlangıç olarak limon, kekik, zeytinyağı, deniz tuzu ile servis edilen marine edilmiş enginar kalbi ve yerelması, bal çektirmesi, taze ricotta ve trüf mantarı ile servis edilen enginar turşusu yer alıyor. Ara sıcakları arasında ise tütsü limon aioli ile servis edilen ızgara enginar kalbi, bezelye, iç bakla, kuşkonmaz, keçi peyniri ile hazırlanan konfi enginar kalbi ve ana yemek olarak çam fıstığı ve kuş üzümünün yer aldığı enginar dolması ile damak zevkinize hükmedecek. Elma, yerelması, ceviz, kaymak ve tarçının muhteşem birleşimi ile enginar tatlısı ile lezzet noktasına ulaştırıyor.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange