Paket serviste eskiye göre %60 düşüş var

by Basak Oksak

Evde kaldığımız şu günlerde ünlü isimler sosyal medyada Instagram üzerinden canlı yayın yapmaya devam ediyorlar. Dün akşam Gurme Mehmet Yaşin ve Günaydın Restoranları’nın sahibi  Cüneyt Asan saat 18.30- 19.00 arasında bir söyleşi gerçekleştirdi. Mehmet Yaşin Cüneyt Asan’a “Bu süreç bittiğinde restoranlar ne olacak? Şuan da sizde durum ne diye sordu? Cüneyt Asan ise Mehmet Yaşin’in sorularını yanıtladı ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün restoranlar üzerindeki etkisini yorumladı. İşte Cüneyt Asan’ın gündeme dair yorumları;

 Artık dekora değil hijyene para harcanacak

“Ben bir ay içerisinde bunun son bulacağını ve yavaş yavaş biteceğini düşünüyorum. Yine de  restoranların eski gücüne kavuşması zor olacak. Şuan paket servisin çok olduğunu düşünüyorsunuz ama öyle değil tam tersine pakette eskiye göre yüzde 60 düşüş var. Bunun sebebi psikolojik, hijyen vs. İnsanlar ilk defa bu kadar güçlü bir şekilde hijyenin ne demek olduğunun farkına vardılar. Paket servis verirken hijyenik mi diye kuşku duydukları için insanlar sipariş veremiyorlar. Önümüzdeki günlerde paket sistemi daha farklı boyutlarda olacak.

Dükkânlar küçülecek ve bir numaralı öncelik  hijyen olacak. Anladık ki; sağlık her şeyden önemli. Herkes bize mutfağa bu kadar para harcanır mı? diyordu. Bunlara dikkat ettiğimiz için bu harcamayı yapıyorduk. Bu süreç bittiğinde mutfaklar ön plana çıkacak, açık mutfaklar olacak, insanlar oturdukları yerden mutfağı, hijyeni görmek isteyecekler ve görmeliler de. Artık dekora değil hijyene para harcanacak.”

Başak Okşak

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange