Metabolizmayı Hızlandırmanın 5 Doğal Yolu

by efe

Diyet ve egzersiz yapmasanız bile kilo veremiyorsanız sebebi metabolizmanızın yavaş çalışması olabilir. Metabolizma harekete geçmediğinde ve yavaş çalıştığında yağ yakımı zorlaşır. Kilo verebilmek için metabolizmayız hızlandırmak gerekir. Bazı besinler ya da günlük alışkanlıklar metabolizmanızı hızlandırabilir. İşte metabolizmayı hızlandırmanın doğal yolları….(Posta)

Herkesten daha besin tükettiğiniz halde kilo veremiyorsanız metabolizmanız yavaş çalışıyor demektir. Vücuttaki yağ yakımını gerçekleştirmek ve hedeflediğiniz kiloya ulaşmak için metabolizmanızın hızlı çalışması şart. Doğru bir beslenme programıyla metabolizmanızın hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Metabolizmayı hızlandıracak doğal yöntemleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

SÜTLÜ KAHVE İÇİN

Kahve içerisinde bulunan kafein sayesinde metabolizmayı canlandırır. Özellikle sütlü kahve ya da sade kahve tüketimi metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Sütün içerisindeki proteinler daha uzun sürek tok kalmanıza yardımcı oluyor. Bu sebeple zayıflamak için günde 2 fincan sütlü kahve tüketebilirsiniz. Kahvenizi tatlandırmak için dilerseniz içine tarçın da ekleyebilirsiniz. Böylece daha kısa sürede yağ yakabilirsiniz.

ÖĞÜN ATLAMAYIN

Kilo vermeye çalışan herkes daha az beslenerek kısa sürede kilo alacağını düşünür. Bu sebeple de öğün sayısını azaltır. Ancak zayıflamak isteyen herkesin en çok yaptığı hataların bağında öğün atlamak geliyor. Uzun süre aç kalmak metabolizma hızını yavaşlatarak zayıflamanıza engel oluyor. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız her öğün yeterli kalori miktarını almanız gerekir. Böylece yağ yakımını gerçekleştirebilirsiniz.

HER GÜN 10 BARDAK SU İÇİN

Kilo vermek istiyorsanız her gün bol miktarda su tüketmeniz gerekir. Su hem sağlık için hem de zayıflamak için büyük önem taşır. Metabolizmayı hızlandırmak için de her gün 10 bardak su içmeniz gerekir. Su içmek yağların vücutta daha kolay parçalanmasına yardımcı olur. Her gün 10 bardak su içerek vücutta biriken ödem ve toksinlerin atılmasını da gerçekleştirirsiniz. Ayrıca daha sağlıklı bir cilde sahip olursunuz.

C VİTAMİNİ

C vitamini metabolizmayı hızlandıran en güçlü vitaminlerin başında gelir. Kilo vermek istiyorsanız C vitamini bakımından zengin olan besinleri tüketmeye başlayabilirsiniz. Kivi, turunçgiller, yeşil yapraklı sebzeler ve limon gibi besinler bol miktarda C vitamini içerir. Özellikle sabahları limonlu su içtiğinizde ya da nanenin üzerine limon sıkıp tükettiğinizde metabolizmanız gün boyu çok hızlı çalışır. Bölgesel yağlarınız daha kolay yakılır.

YOĞURT VE KEFİR TÜKETİN

Hızlı bir metabolizma için her gün 1 kase yoğurt ya da kefir tüketin. Bu besinler sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı oluyor. Bağırsak hareketlerini düzenleyerek kabızlığı önlüyor. Ayrıca metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakımını destekliyor. Kefir ve yoğurt vücutta biriken ödem ve toksin gibi zararlı maddelerin dışarı atılmasına da yardımcı oluyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange