Instagram’da Takip Edebileceğiniz En İyi Yemek Hesapları

by selenay

Sosyal medyada yemek videoları izlemeyi, yeni tarifler ve sunumlar keşfetmeyi seviyor musunuz? Cevabınız evetse, sizin için hazırladığımız en iyi yemek içerikleri ve tarifleri paylaşan Instagram hesaplarıyla acıkmaya hazır olun! Özellikle gece yarısı yatağın içinde sayfalar arasında gezinirken karnı acıkanlardansanız, bu hesaplar sizin için çok tehlikeli olabilir 🙂

Hazırsanız birbirinden lezzetli, keyifli ve ilham veren tarifler paylaşan Instagram hesaplarını sizlerle paylaşıyoruz!

Berraque

1- Berraque

Sosyal medyada yemek tariflerini kendine özgü yorumuyla paylaşan Berrak, en sevdiğimiz ve en eğlenceli Instagram fenomenlerinden biri olabilir!

Farklı konseptlerde, hem dünya mutfağından hem de Türk mutfağından nefis tarifler paylaşan Berrak; İzmir’de yaşıyor ve Ege mutfağının geleneksel zeytinyağlı tarifleriyle de kalbimizi çalıyor.

Tariflerini seslendirerek herkesin anlayabileceği şekilde paylaştığından, en zorlu ve teknik gerektiren yemek tariflerini bile onun sayfasında gördükten sonra denemeye cesaret edebileceğinize eminiz!

Ayrıca eğer hayvanları seviyorsanız, yemek dışında moda ve yaşama dair pek çok konuyla ilgileniyorsanız, Berrak’ın sayfasından çıkamayacağınızı şimdiden söyleyelim.

Instagram hesabı: @Berraque

Zeynep Çipa

2- Zeynep Çipa

Sevdiğimiz bir diğer yemek hesabı ise Zeynep Çipa’ya ait! Çoğunlukla sağlıklı tarifler paylaşan Zeynep’in bütün tarifleri çok leziz ve genellikle pratik diyebiliriz.

Özellikle karmaşık tarifleri sevmiyorsanız ama lezzetten de ödün veremiyorsanız, Zeynep Çipa’nın sayfasını çok seveceğinize eminiz!

Veganların ve vejetaryenlerin de kendilerine uygun pek çok tarif bulabileceği bu hesapta, yemek içeriklerinin yanı sıra Zeynep Çipa’nın eğlenceli yaşamından da kareler göreceksiniz.

Bu sayfayı da takibe aldıysanız, buyrun geçelim sıradaki hesaba!

Instagram hesabı: @zeynepcipa

Emir Yargın

3- Emir Yargın

Eğlenceli kişiliği ile sadece Instagram’da değil, YouTube kanalında da izleyiciye hem lezzetli hem de keyifli dakikalar yaşatan Emir Yargın, acıktırırken güldürüyor diyebiliriz!

Hem yemek tariflerini paylaştığı hesabı Çakal Lezzetler’de, hem de kişisel hesabında eğlenceli içerikleriyle sizi yorucu gündemden uzaklaştıran Emir, TikTok hesabında da yemek paylaşımları yapıyor.

Özellikle pratik ve ‘çakal’ tarifleri seviyorsanız, Emir’in sayfası tam size göre!

Instagram hesabı: @cakallezzetler

Arif Erdoğan

4- Arif Erdoğan

Instagram’da 1 milyondan daha fazla takipçiye sahip Arif Erdoğan, tüm dünyadan takipçiye sahip diyebiliriz. Özellikle yabancı yemek sayfaları tarafından videoları defalarca paylaşılan Arif, özellikle Türk mutfağına ait tariflere yer veriyor.

Tariflerinde kullandığı peynirden yoğurda, ekmekten turşuya kadar hepsini kendi yaptığı için takipçilerinden çok daha fazla beğeni toplayan bu hesap umarız ki bir gece yarısı karşınıza çıkmaz!

Kısa sürede çok fazla takipçiye sahip olan bu hesabın bir diğer önemli özelliği de, ulaşılabilir malzemelerle herkesin yapabileceği tarifler paylaşması diyebiliriz. Eğer siz de Türk mutfağının en güzel lezzetlerini denemek istiyorsanız, Arif’in hesabı tam da size göre!

Instagram hesabı: @ariferdogann

Ferah Üstünel

5- Ferah Üstünel

Naif duruşu ve yılların tecrübesiyle aktardı yemek tarifleriyle herkesin gönlünü çalan Ferah Üstünel, geleneksel Türk mutfağı tariflerini ancak bir anneden alabileceğiniz püf noktalarıyla takipçilerine sunuyor.

Tariflerinin altına düştüğü yaşam notları ve naif diliyle sadece tarifleriyle değil, söyledikleriyle de yaşama dair püf noktaları paylaşan Ferah Hanım, tariflerinin sağlıklı olmasına da çok özen gösteriyor. Eğer siz de anne tariflerine meraklıysanız, Ferah Hanım’ın tariflerini mutlaka denemenizi öneririz.

Instagram hesabı: @ferahustunel

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange