Galata’da Bozcaada kahvaltısı

by Basak Oksak

Reçeller ev usulü, ekmekler ekşi mayalı, domatesler Çanakkale, peynir ve zeytinler Ezine’den. Bozcaada, lezzetleri ve ruhuyla İstanbul’da… Erkenciler, uykucular, ekabirler toplaşın…

Biz tadımcılar için gittiğimiz mekânlarda çeşitli kriterler vardır, lezzet bunların en önemlilerinden biridir. Bunun yanında mekânın dekorasyonu, manzarası, çalışanların davranışları, güler yüzlülüğü, mekânın işletmecisi veya yöneticisinin müşterilere ilgi ve alakası da var tabii… Birçok mekânda bu kriterlerin bütününü bulamayız. Hatta pek çok eksi gözümüze çarpar ama GalatAda 24 bütün kriterleri fazlası ile karşıladığı gibi, memnuniyet çıtamı çok yükselten bir mekân oldu. Tabii bunda Patiska Bozcaada yani Oya Hanım ve Saada Hanım’ın etkisi büyük.

Mekân, Georges Hotel Galata’nın teras katında muhteşem bir tarihi yarımada ve deniz manzarası ile öne çıkıyor. Kahvaltı, Patiska Bozcaada’nın ünlü kahvaltısı. Tüm ürünler yerinden yöresinden geliyor ve işlenilmiş ürün kullanılmıyor. Kahvaltı menüsünde her detay ve beğeni düşünülmüş. Reçeller ev usulü, peynirler ve zeytin çeşitleri Çanakkale Ezine’den geliyor. Ekmekler ekşi maya, hamur işleri yumurtalı ekmek, pişi, benim lezzetine doyamadığım patlıcanlı ve ıspanaklı peynirli börek. Bal kaymak, süt karameli, sucuk ve omlet tercihe göre servis ediliyor. Domatesler Çanakkale.

Serpme kahvaltı yanında sıkma portakal suyu, çay ve kahve ücrete dahil. Çocuklardan 10 yaşa kadar ücret istenmiyor. Pazar günleri kahvaltı servisi 09:00 erkenciler, 11:30 uykucular ve 13:00 ekabirler olmak üzere üç set şeklinde sunuluyor. Rezervasyon mecburi. Bozcaada’daki konaklama ve yeme içme hizmeti ise nisan ortasında başlamış olacak. Hem İstanbul’da hem de Bozcaada’da kahvaltılar devam edecek. Bozcaada’ya gidemeyen ya da özleyen misafirler için tüm lezzetli malzeme ve Bozcaada duygusu GalatAda 24’te. 

Yazı: Hakan Aydeniz – lezzetpusulasi

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange