Dünyanın lezzeti

by Basak Oksak

İstanbul’un en özel adreslerinden biri olan CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul, farklı tatları keşfetmek isteyenler için IZAKA Restaurant&Bar-Lounge  ve Hezarfen Bar&Lounge’ta lezzet dolu bir yıl hazırladı. Eşsiz Boğaz manzarasıyla şehrin en iyi teras restoranlarından biri olan IZAKA Restaurant&Bar-Lounge, her ay yapacağı ikramlarla konuklarını Avustralya’dan Rusya’ya, Meksika’dan Hindistan’a tadına doyulmaz bir lezzet yolculuğuna çıkarırken; Hezarfen Bar&Lounge’ın her ay için hazırladığı farklı kokteyller şehrin tadını çıkarmak isteyenleri bekliyor.

IZAKA Restaurant&Bar-Lounge’ta lezzet yolcuğu Şubat ayında Avustralya’dan başlıyor. Avustralya mutfağının vazgeçilmezi Lamington keki, yemek sonrası unutulmaz bir tatlı deneyimi vadediyor. Şubat’ta Hezarfen Bar&Lounge’ın kahvenin eşsiz lezzetini özel tariflerle buluşturduğu kokteyller ise kahve tutkunlarını bekliyor.

Mart’ta Meksika mutfağının dünyaya hediyesi Taco, Nisan’da Rus mantısı olarak bilinen Pelmeni, Temmuz’da ise Suriye mutfağından Kıbbe Mabrume’nin yer aldığı IZAKA Restaurant&Bar-Lounge, Ağustos’ta lezzetin rotasını Hindistan’a çeviriyor. Hindistan mutfağının seçkin lezzetlerinden Tikka Masala soslu tavukla; konuklarını bol baharatlı bir yolculuğa çıkarıyor.

Ekim ve Kasım’da ise dünya mutfağından iki çok özel lezzet, IZAKA Restaurant&Bar-Lounge ikramları arasında yer alıyor; Biryanı Pilavı ve Japon Pilavı olarak da adlandırılan Yakimeşe. Tadını kullanılan çeşit çeşit baharatlara borçlu olan Pakistan mutfağından Biryani Pilavı, Kasım’da ise Yakimeşe, mutlaka keşfedilmesi gereken dünya lezzetleri arasında.

Siz de unutulmaz bir lezzet yolculuğuna çıkmak istiyorsanız şimdiden ajandanıza not alın!

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange