Yeni Çıkan Yemek Kitaplarını Keşfedin!

by selenay

YAT YEMEKLERİ – DENİZDEKİ MUTFAK

Yazar: Ebru Omurcalı

Kitap ne hakkında?

Yazar Ebru Omurcalı’nın kitabı; evlerimizde-mutfaklarımızda daha çok vakit geçirdiğimiz, tatil için daha izole alanları tercih ettiğimiz, doğada olmayı, yaşamımızı sadeleştirmeyi daha çok düşündüğümüz ve bunu gerçekleştirmeye çalıştığımız yeni yaşam düzeninde, ister teknede, ister yazlıkta ya da kendi mutfağımızda hayatımıza keyif katacak, sunumlarıyla iyi hissettirecek, sofralarımızı renklendirecek, minik mutfaklarda bile kolaylıkla hazırlanabilecek, kolay ulaşılabilir malzemelerle, Türk ve dünya mutfaklarından derlediği kendi reçetelerinden oluşuyor.

Neden okunmalı?

Evde yemek yapmanın, yaptığı yemekleri sevdikleriyle paylaşmanın keyfine varanlar kolay kolay vazgeçemez. İşte bu kitap, içindeki denenmiş tariflerle size ilham verecek.

Fiyatı: 175 TL

GASTRO ARTVİN

Yazarlar:

Prof. Dr. FÜGEN DURLU ÖZKAYA – Dr. Öğr. Üyesi YENER OĞAN

Kitap ne hakkında?

Artvin yöresi, doğal ve kültürel kaynaklar açısından eşi benzeri olmayan bir zenginliğe sahip. Kitapta öncelikle gastronomiyle ilgili temel kavramlar ve Artvin hakkında genel bilgilere yer veriliyor. Bu temel kavramlar ve genel bilgiler ışığında Artvin yöresinin gastronomisi değerlendiriliyor. Son olarak şehrin mutfak kültürü, yöresel ve tarımsal ürünleri, coğrafi işaretli ürünleri, yöreye özgü yemekleri ve bazı yöresel yemek reçetelerine yer veriliyor.

Fiyatı: 30 TL

Neden okunmalı? 

Gastronomiyle, yöresel yemeklerle, mutfak kültürüyle ilgılenen herkesin ilgisini çekebilecek bu kitap, çok fazla bilinmeyen bazı yöresel yemeklerin de tekrar gün yüzüne çıkmasını sağlıyor. 

İSTANBUL’UN LEZZET TARİHİ

Yazar: ARTUN ÜNSAL

Kitap ne hakkında?

Yazar Artun Ünsal kitabını şu sözlerle anlatıyor: “Bu çalış- mamızı, bize yemek zevkleri ve damak tatlarını miras bırakan aile büyüklerimi- zin yanı sıra başta ünlü yazar, döneminin sayılı yemekseverlerinden ve hepsi de birer şaheser olan anı kitaplarını tekrar tekrar okumaktan bıkmadığımız üstat Refik Halit Karay ve onun izinden giden, yemek olayını sadece nefis körletmek ya da karın doyurmak değil, ortak kültürü- müzün ayrılmaz bir parçası gibi gören herkese adıyoruz”.

Neden okunmalı? 

Kitap, İstanbul ve mutfağı konusunda ilgi, sevgi, bilgi ve emek içeren uzun soluklu bir çalışmanın ürünü. Gastronomiye, yemek kültürüne meraklı herkesin ilgisini çekecek bir eser. 

Fiyatı: 195 TL

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange