Özsüt’ten sürprizlerle dolu kış menüsü!

by Basak Oksak

Özsüt, mevsimin benzersiz tatlarıyla hazırladığı yepyeni kış menüsünü Aralık ayı itibarıyla misafirlerinin beğenisine sunacak. Maharetli ustalarıyla Osmanlı tatlıcılığı ve Fransız pastacılığının geleneksel lezzetlerine kendine has yorumunu katan Özsüt, Balkabaklı ve Özsüt imzalı inovatif cheesecakeleri, portakal severler için geçmiş menülerinden geri gelen özel pastalar, kışa özel Kestaneli Magnolia ve Balkabaklı bardak pastalarıyla lezzet tutkunlarının başını döndürecek.

Geleneksel Osmanlı tatlıcılığının sırlarını, modern ve köklü Fransız pastacılık anlayışıyla bütünleştiren Özsüt, Aralık ayından itibaren misafirlerini inovatif lezzetlerle hazırladığı yepyeni kış menüsüyle ağırlayacak.

Tatlı ve mutfak kültürümüzün 82 yıllık mirasının temsilcisi Özsüt’ün mevsime özel tatlarla hazırladığı yeni kış menüsü, lezzet tutkunlarının her zamanki gibi başını döndürecek. Kış menüsünde zengin kahvaltı çeşitlerinden salata ve sandviçlere, tuzlu ve tatlı atıştırmalıklardan birbirinden farklı ekşi mayalı ekmek çeşitlerine kadar çok geniş yelpazede, 90 çeşide yakın ürün sunan Özsüt, alametifarikası olan tatlılarla müdavimlerinin iştahını kabartmaya devam edecek.

Lezzet severler Özsüt kış menüsünde yer alan pasta, sütlü ve şerbetli tatlılar, unlu mamuller, dondurma, kaymak, çikolata, kahve, Türk ve dünya mutfağından özel tatlarla, mevsimin en leziz ve keyifli anlarını Özsütlerde geçirecek.

İnovatif lezzetlerle gelen Özsüt sürprizi

Özsüt’ün kış menüsünde, Osmanlı mutfağının şerbetli tatlılarından esinlenilerek yaratılan yepyeni cheesecakeler dikkatleri üzerine çekiyor. Maharetli Özsüt ustalarının özgün tarifleriyle hazırlanan, dünya ve Türk tatlıcılığının mükemmel uyumuyla yaratılan Balkabaklı ve Özsüt imzalı cheesecakeler, inovatif tatlarıyla bu kış lezzet tutkunlarına hoş bir sürpriz sunuyor.

Yazın trendi kış aylarına taşınıyor

Özsüt’ün yaz menüsünde sunduğu ve müdavimleri tarafından çok sevilen bardak pastaları da mevsime özgü meyvelerle yenilenerek kış menüsündeki yerini alıyor. Yaz aylarında misafirlerin vazgeçemedikleri Çilekli ve Özsüt Çilekli Magnolia çeşitleri, kışın Kestaneli Magnolia ve Balkabaklı bardak pastalarla zenginleşiyor. Özsüt severlerin vazgeçemediği klasiklerden Sakızlı Markiz ve Ananas Badem pastaları da şimdi bardak formuyla kış menüsüne damgasını vurmaya geliyor.

Efsanevi lezzetler geri dönüyor!

Özsüt kış menüsünde bir sürpriz daha yaparak, lezzet tutkunlarının sevdiği pastalarını geri getiriyor. Fındıklı sable hamurunu üstünde farklı katmanlardan oluşan kubbe formundaki pastalardan biri kestaneli krema ile Sonbahar, diğeri ise portakal ve beyaz çikolatanın buluşması ile Ovelina yeniden misafirlerinin beğenisine sunuyor.Özsüt müdavimlerinin yoğun isteğiyle kış menüsüne dahil edilen bir diğer lezzet Oranjetta ise, son olarak 2005 yılında Özsüt misafirleriyle buluşmuştu. Pastada portakal aromasından vazgeçemeyenlerin lezzeti Oranjetta, bir Özsüt klasiği olarak kış menüsündeki yerini aldı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange