SIEMENS EV ALETLERİ, KAHVE ZİRVESİ’NE KATILDI

by efe

BSH Türkiye CEO’SU GÖKHAN SIĞIN: 

Tüketici artık kendi kişiselleştirilmiş kahve deneyimini yaşamak, 

kahve keyfine evinin konforunda ulaşmak istiyor.

Estetik tasarımı ileri teknolojilerle birleştirerek geleceğin yaşamına ilham veren Siemens Ev Aletleri, ülkemizde kahve sektörünün gelişimi ve geleceğinin nabzını tutan Kahve Zirvesi’nde yer aldı. Zirvede BSH CEO’su Gökhan Sığın’ın konuşmacı olarak katıldığı “Kahve ve Sürdürülebilirlik” oturumu dikkat çekti. 

Dünyanın her yerindeki tüketicilerinin bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlarının yanı sıra deneyimleri ve tercihlerinden söz eden BSH CEO’su Gökhan Sığın, “Sürdürülebilirlik BSH’nin stratejisinin temel bileşeni ve bizim DNA’mızı oluşturuyor. Endüstrimizi ve sürdürülebilirlik yolculuğumuzu bu prensipte yürütüyor, bir rol model olarak hareket ediyoruz” dedi.

İlk kez Etiyopya’da keşfedilen, Yemen’de içecek olarak tüketilen ve 1554’te İstanbul’a gelerek dünyaya yayılan kahve, 500 yıl aradan sonra yeniden İstanbul’dan dünyaya açılıyor. Türk kahve ekosistemindeki bütün paydaşları bir araya getirmeyi hedefleyen Kahve Zirvesi, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Zirvede, 2 gün boyunca ulusal ve uluslararası kahve sektörünün liderleri birbirinden değerli konulardaki oturumlarda bir araya geldi. BSH CEO’su Gökhan Sığın’ın da “Kahve ve Sürdürülebilirlik” oturumunda konuşmacı olarak yer aldığı zirvede, sektöre ilişkin güncel gelişmeler ve bu alandaki stratejiler değerlendirildi.

Kahve Zirvesi’nin ikinci gününde “Kahve ve Sürdürülebilirlik” oturumunda konuşan BSH CEO’su Gökhan Sığın, BSH’ın sürdürülebilirlik odağındaki hedeflerinden de söz etti: “

Sığın, “Üretim süreçlerimizin enerji verimliliğini artırmak, enerji kullanımını/tüketimini azaltmak ve enerji tüketiminden kaynaklanan karbon emisyonlarını azaltmak/önlemek için fabrikalarımızda çalışıyoruz. Özellikle de tedarik zinciri ve satın alınan ürünlerimizin kullanımı dâhil olmak üzere üretim yaşam döngüsünün tamamında CO2 salımlarını azaltıyoruz. Karbon salımlarını 2030’a kadar %15 oranında azaltmayı hedefliyoruz.

2021 yılında BSH’nin gerçekleştirdiği küresel araştırmalara göre; tüketiciler, rahatlıktan ödün vermeksizin sürdürülebilir bir yaşam tarzı yürütmeye her geçen gün daha fazla önem veriyor. Ev aleti seçiminde ise uzun ömürlü kullanım, düşük enerji/su tüketimi ve sürdürülebilir malzeme kullanımı ön plana çıkıyor.

Home Connect uygulaması sayesinde ne kadar enerji ve su tükettiğini öğrenen kullanıcı, hem tüketimini kontrol altına alıyor hem de kendi CO2 ayak izlerini azaltıyor”.

Siemens, profesyonel kahve deneyimini evlere taşıyor

BSH CEO’su Gökhan Sığın, Siemens Ev Aletleri’nin dünyada kahve konusundaki uzmanlığına tam otomatik kahve makinelerinin özellikleriyle dikkat çekti. Sığın “Siemens Ev Aletleri sürdürülebilir ve yenilikçi teknolojiyi odağına alan bir marka. Farklı ürün alternatifleriyle tüm tüketicilere eşsiz kahve deneyimi sunabilen güçlü bir ürün portföyüne sahibiz. EQ tam otomatik kahve makineleri ve filtre kahve makineleriyle her kahve keyfine uygun olacak çeşitliliğimiz bulunuyor. Bu da yılların deneyimi, araştırma ve geliştirmeye güçlü bağlılığımızın bir sonucu. Tam Otomatik Espresso Makineleri ile yeni tanışan tüketicilerimizin en çok ilgi gösterdiği EQ300, EQ500, EQ700, EQ9 ve EQ900 serisi kahve makinelerimiz. EQ serisi; Espresso, Cafe Cream, Latte Macchiato ve Cappuccino gibi kahve klasiklerini adeta bir baristanın elinden çıkmışçasına hazırlayarak profesyonel kahve deneyimini evlere taşıyor. Bu yıl piyasaya sunduğumuz bir diğer yenilik EQ700 serisi; 5 tam dokunmatik i-Select ekranı ve CoffeeWorld özelliği ile 10 farklı ülkeden 29 farklı dünya kahvesini kolaylıkla hazırlama imkânı sağlıyor! Bu da gözümü kapatıp parmağımı haritada gezdirerek durduğum yere özgü kahveyi istediğim an demleyebilirim demek”.

Siemens’in yeni lanse edilen EQ900 tam otomatik kahve makinesinden de bahseden Sığın, “Geniş kahve çeşitliliğini de yeni lanse ettiğimiz EQ900 serisi ile sunuyoruz. CoffeeWorld özelliği ile 10 farklı ülkeden 21 ek farklı kahve çeşidini tek tuşla getirirken Home Connect uygulaması ile espresso makinenizi dilediğiniz yerden çalıştırma imkânı da veriyor. Yine Home Connect uygulaması; Siemens’in yeni akıllı EQ900 tam otomatik kahve makinesinin barista Mode’u ile kahve severlere su ve kahve miktarı, öğütme derecesi, demleme sıcaklığı ve süt sıcaklığı/miktarı gibi tüm parametreleri ayrı ayrı ve hassas bir şekilde ayarlamasına olanak tanıyor” dedi.

www.siemens-home.bsh-group.com/tr/

*BSH Grubu, Siemens AG’nin Ticari marka Lisansı sahiplerindendir.

Detaylı Bilgi İçin;

Burçin Ünüvar

0532 655 73 31

[email protected] 

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange