Seki, özel lezzetleri ile duyulara hitap ediyor

by Basak Oksak

Doğuş Turizm bünyesindeki argos in Cappadocia’nın çok ödüllü restoranı SEKİ Restaurant, birbirinden enfes yemekleri ve büyüleyici manzarası ile yemek ve şarap tutkunlarını beş duyuya hitap eden bir deneyime çağırıyor.

Doğanın yazıp çizdiği ve insanlığa bahşettiği büyülü bir masal ülkesini andıran Kapadokya’da, bir rüyaya uyanmak isteyenlerin seçimi olan argos in Cappadocia, Kapadokya’nın en doğal, keyiflerin en rafine halini SEKİ Restaurant’ta, misafirlerine yaşatmayı vadediyor.

“Yamaçlardaki teraslar” anlamına gelen sekilerin doğal oluşumu gibi lezzetin, keyfin ve büyüleyici bir atmosferin katman katman yükseldiği, her katmanın ziyaretçileri bambaşka dünyalara sürüklediği SEKİ Restaurant’ta, Emir, Dirmit ve Parmak üzümlerinden yapılan pekmez, şeflerin usta ellerinde sıra dışı lezzetlere eşlik ediyor. Argos’un organik bahçelerinden toplanan domateslerle galamataların ateşinde pişirerek yapılan salça ve yine argos bahçelerinde yetişen meşhur Kapadokya patatesi,

SEKİ’nin eşsiz yemeklerini daha da taçlandırıyor. SEKİ’nin, öğlen ve akşam yemeğinde sunduğu iki farklı a la carte menüsü damakları şımartırken, bu benzersiz keyfe Argos bağlarının üzümleriyle üretilen Kalecik Karası ve Syrah şarapları da eşlik ediyor.

Güvercinlik Vadisi manzarasının gözler önüne serildiği SEKİ Lounge’da, şömine başında yapılan sıcak sohbetlerle, Kapadokya’nın büyülü manzarasının tadını çıkarıp, günün en keyifli saatlerini kuş sesleri eşliğinde terasta geçirirken güneşi bir kadeh Emir ile batırabilir, dolunayı bir kadeh Passito ile karşılayabilirsiniz.

Dünyanın en büyük manastır yerleşkesi Kapadokya’nın kalbinde, ziyaretçilerini binlerce yıldır sabırla bekleyen tüneller ve on binlerce şarabın huzurla dinlendiği eşsiz şarapların yer aldığı SEKİ Mahzen’de, Türkiye’nin her bölgesinden, hemen hemen tüm üreticilerin şarapları sergileniyor. SEKİ Mahzen’de özenle seçilmiş dünya şarapları ve Sauternes’lerden Tokay’lara uzanan tatlı şarap seçeneklerini bulabilirsiniz. Binlerce yıllık bu mahzeni gezerken seçtiğiniz şarabı bu mistik atmosferde yudumlayabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange