Hollywood Yıldızlarının Et Mabetleri

by selenay

Dünyaca ünlü yıldızlar, iyi yemeğin peşinde… Hatta bazıları öylesine düşkün ki yeme-içme kültürüne, bu tutkuyu profesyonelliğe dönüştürerek işletmeci olarak karşımıza çıkıyorlar. Ddünyaca ünlü Nobu restoranlarının sahibinin Robert De Niro olması gibi… Hal böyle olunca, Hollywood yıldızlarının et mabetlerini mercek altına alalım dedik.

Yazı: Gözde Yörükoğlu
Fotoğraflar: Getty Images Turkey

Nobu’da sunulan ‘yeni Japon yemekleri’ geleneksel Japon mutfağına Afrika (Peru) baharatlarının eklenmesiyle oluşuyor.

et-mabetleri2

NEW YORK, ABD
NOBU

Sahibi: ROBERT DE NIRO, NOBUYUKI
MATSUHISA, TRIBECA GRILL

Adres: 80 Spring St, New York, NY 10012, ABD /
Tel: +1 212-965-1414

Nobu, Hollywood dünyasının ikonik isimlerinden biri… Efsanevi aktör Robert de Niro, yeme – içme dünyasında da efsane işlere imza atıyor. Tribeca Film Festivali’nin de direktörü olan Robert de Niro, yapımcılık ve oyunculuğun yanında ilk kez şef Nobuyuki Matsuhisa ile birlikte New York’ta kurduğu Nobu restoranı, şu anda dünyanın dört bir yanında şubeleştirmenin başarısını yaşıyor. Ünlü aktör, başarıyla büyüyen Nobu zincirine Hollywood dünyasının ünlü yapımcılarından Meir Teper’i de 2004 yılında ortak etti. Sinema sektörünü bırakan Teper ve De Niro’nun yakın çevresindeki Holywood yıldızlarının müdavimi olduğu Nobu’lar arasında New York şubesi dışında Las Vegas ve Londra da bulunuyor. Kylie Minogue, Kate Moss, Matt R. Smith, Sharon Stone, Matt Damon, Katy Perry, Justin Timberlake, Natalie Portman ve Lady Gaga gibi dünyaca ünlü yıldızların akın ettiği Nobu’nun Türkiye’ye gelmesi de merakla bekleniyordu. Ünlü restoran zinciriyle anlaşan Vedat Aşçı, yaz aylarında Bodrum’da Nobu restoranı açacağını duyurdu.

et-mabetleri3

The IVY, sashimi ve levrek gibi dünyaca ünlü yemekleri müdavimlerine sunuyor. Ama özellikle ünlülerin favorisi, İngiliz mutfağından et kızartma ve ünlü çoban pasta.

LONDRA, İNGİLTERE
THE IVY

Sahibi: ABEL GIANDELLINI
Adres: 1-5 West St, London WC2H 9NQ, İNGİLTERE
Tel: +44 20 7836 4751

Konu mekânlar olunca, The Ivy için, Londra’nın ‘Rock Star’ı diyebiliriz… 1916 yılında Abel Giandellini tarafından kurulan restoran, 90’lı yılların başında bir renovasyondan geçse de, en önemli özelliği, gelenekselliğe bağlı İngiliz halkının The Ivy’yi simgeleştirmesini sağlayan geçmişi… Londra’nın en köklü restoranlarından biri olan The Ivy’nin müdavimleri arasında Daniel Craig, David – Victoria Beckham çifti, Cate Blanchett, Jude Law, Nicole Kidman gibi isimler yer alıyor. Dünya jet–setinin, siyasi liderlerin ve iş dünyasından seçkin isimlerin tüm dünyadaki en popüler restoranlarından biri olan The Ivy’ye gitmek isterseniz, mutlaka en az iki ya da üç hafta önceden rezervasyonunuzu yaptırın. ‘Dress Code’ (giyinme kodu) veren nadir restoranlardan biri olan The Ivy, 110 kişilik bir kapasiteye sahip. Özel yemek odasında ise 60 kişilik bir kapasitesi bulunuyor.

et-mabetleri4

Balthazar’ın en ünlü yemekleri arasında biftek frites, sığır straganof, ördek confit ve Fransız soğan çorbası yer alıyor.

NEW YORK, ABD
BALTHAZAR

Sahibi: KEITH MCNALLY
Adres: 80 Spring St, New York, NY 10012, ABD
Tel: +1 212-965-1414

New York’da ünlü yıldızların en yoğun olduğu bölge olan Soho’da bulunan Balthazar, 1997 yılından bu yana Sarah Jessica Parker, Mel Gibson, Jessica Alba, Miranda Kerr, Natalia Vodianova, Katie Holmes gibi isimlerin uğrak noktası… Katie Holmes’un Tom Cruise ile evliliğinden olan minik kızı Suri ile yemek için tercih ettiği mekânlardan birisi. Dünyaca ünlü şef Keith McNally’nin hem sahibi hem de executive- şefi olduğu Balthazar, ahşap ağırlıklı ve kendinizi rahat hissedeceğiniz dekorasyonuyla da sadece yemeğin ön plana çıkmasını sağlıyor. Menüsünde steak çeşitlerini bulabileceğiniz restoranın bir şubesinin de yakında Londra’da açılması planlanıyor. Fransız Brassiere olarak hizmet veren Balthazar, ‘CookBook’ adını verdiği tarif kitabıyla da konuşulmaya devam ediyor. Mekânın sahibi olan, Keith McNally ve şefler Riad Nasr ve Lee Hanson tarafından yazılan ‘The CookBook’ta Balthazar’a özel tarifleri bulabiliyorsunuz.

et-mabetleri5

Ünlülerin tercihi Beso, klasik steak house lezzetleri ile Latin mutfağını buluşturuyor.

LOS ANGELES, ABD
BESO

Sahibi: EVA LONGORIA
6350 Hollywood Boulevard, Los Angeles, ABD
Tel: +1 323 467 7991

Umutsuz Ev Kadınları dizisinde canlandırdığı ‘Gabrielle Solis’ karakteriyle tüm dünyanın tanıdığı ve hayran olduğu Eva Longoria, Hollywood dünyasındaki Hispanik yıldızlardan biri. ‘Eva’s Kitchen’ adlı kitabında tarifler veren ve davetler için önerilerde bulunan ünlü yıldızın, aynı zamanda Los Angeles’ta ‘Beso’ adında bir fine dining restoranı var. Romantik, eklektik ve modern bir fine dining restoranı olan Beso, Hollywood yıldızlarının en çok tercih ettiği mekânlardan biri. Klasik steak house lezzetleri ile Latin mutfağını buluşturan menüdeki lezzetleri tadarken, bir taraftan da canlı bir piyano resitalini dinleyerek dinlenebilirsiniz. Victoria Beckham, Brad Pitt, Rihanna, Jennifer Aniston, Orlando Bloom, Kate Beckinsale ve Jason Bateman, Beso’nun müdavimi olan isimlerin başında geliyor. Longoria, restoranına adını verme ihtiyacı duymamış, “Adımı eklemek istemedim Beso’nun sonuna” diyor. İspanyolca’da ‘öpücük’ anlamına gelen Beso adını, Eva Longoria romantik dokusu olan bu mekân için seçerken, ‘Kiss Lounge’ adı verilen bir bölüm ayırmış.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange