Güne Hafif Başlayın!

by selenay

Kahvaltıda hep aynı şeyleri yemekten sıkıldınız mı? Günün ilk öğününde bol kalori almak yerine size enerji  verecek, iyi  hissettirecek  farklı tatlar mı arıyorsunuz?  Wish More Hotel  İstanbul Executive  ve Şefi  Cenk Kaya,  sağlıklı olduğu  kadar lezzetli  4 farklı kahvaltı seçeneği sunuyor.

Sindirim dostu, sağlıklı ve fit lezzetlerimizden ilki kan portakalı, badem sütü, organik bal, taze kekik ve vanilya çubuğu ile hazırladığımız Kan Portakallı ve Kekikli Panna Cotta.

KAN PORTAKALLI VE  KEKİKLİ PANNA COT TA

MALZEMELER:

1 adet finike kan portakalı

1 litre badem sütü

1 dal taze kekik

Vanilya çubuğu

Organik bal

YAPILIŞI:

Kan portakallar küp küp doğranıp bal ve kekik ile lezzetlendirilir. Badem sütü, vanilya çubuğu ve bal eklenip kaynatılır. Kaynayan karışım soğuduktan sonra, önceden hazırlanmış kan portakallı harç ilave edilip servise sunulur.

 Sağlıklı ve fit lezzetler menümüzün seçeneklerinde, tatlı sevenleri de unutmadık. Hindistancevizi sütü, badem sütü, hurma, kuru kayısı, karanfil, frambuaz, bal, buğday nişastası, Frenk üzümü ve altın çilek meyveleri ile İncirli ve Hurmalı Parfe, menümüzün hem fit hem lezzetli seçenekleri arasında yer alıyor.

İNCİRLİ VE HURMALI PARFE

Malzemeler:

60 gr kuru incir

60 gr hurma

Taze frambuaz

Hindistan cevizi sütü

Altın çilek

Frenk üzümü

YAPILIŞI:

 İncir, hurma ve hindistancevizi sütü ile çok kısa bir süre kaynatıldıktan sonra, süzdürülüp ince şekilde doğranarak püre haline getirilir. Pürenin içerisine bal ve buğday nişastası eklenip iki saat kadar derin dondurucuda bekletilir. Diğer yandan, frambuaz püre haline getirilerek balla tatlandırılır. Frambuaz sos ile servise sunulur

Yüzde 100 organik tam buğday ve buğday unundan yapılmış Balkabağı Ekmeğinde Zahterli Vegan Tost diğer sağlıklı seçeneğimiz. Renkli biberler, yeşil domates, mevsim yeşillikleri, kurutulmuş domates püresi, zahter turşusu ve avokado eşliğinde hazırladığımız bu lezzet, misafirlerimizin de en favori seçenekleri arasında yer alıyor.

BAL KABAĞI EKMEĞINDE ZAHTERLİ VEGAN TOST

MALZEMELER:

460 gr yüzde 100 organik tam buğday unu

110 gr bal kabağı püresi

1 adet avokado

Kabak çekirdeği

Zahter turşusu

Renkli biberler

YAPILIŞI:

 Ekmek hamuru, organik buğday unu, bal kabağı püresi ve kabak çekirdeği ile hazırlanır. Kurutulmuş domatesler püre haline getirilip kızarmış ekmeğe sürülür. Sırasıyla taze yeşillikler, renkli biberler, avo­kado ve zahter ilave edilip servise sunulur.

Yüksek protein ve lif kaynağı olan beluga mercimeği, hindiba ve kuşkonmaz, mevsimin taze yeşillikleri, renkli biberler, yeşil domates ve lime sosu ile hazırladığımız Hindiba ve Kuşkonmazlı Beluga Salatası da fit lezzetler için bir diğer seçenek.

BELUGA SALATASI

MALZEMELER:

110 gr beluga mercimek

4 küçük yaprak hindiba

4 adet kuşkonmaz

1 adet yeşil domates

Lime

Zeytinyağı

Hardal

Bal

Sirke

YAPILIŞI:

Beluga mercimek suda haşlanırken, kuşkonmazlar da ayrı bir suda 1 dakika kadar haşlanıp buzlu suya alınır. Yeşil domatesler ince dilimler halinde kesilir. Malzemeler zeytinyağı, hardal, bal, sirke ile lezzet­lendirilip sırasıyla tabağa alınır. Son olarak beluga mercimeği eklenerek servi­se sunulur.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange