En iyi yerli YouTube yemek kanalları

by Basak Oksak

Gastrofests jürisi seçti

Mutfakta daha fazla vakit geçirdiğimiz şu günlerde belki siz de sürekli aynı şeyleri pişirmekten sıkıldınız. Farklı lezzetlerin peşinden gitmek,  yeni tatlar, yöntemler keşfetmek istiyorsunuz. Sizler için pratik ve yaratıcı yemek tariflerine ulaşabileceğiniz, bazıları ünlü şeflere ait en iyi yemek YouTube kanallarını seçtik…

Refika’nın Mutfağı

(1,5 Milyon abone)

Hem lezzetli hem havalı

Yemek kitabı ve gazete yazarı, Refika’nın Mutfağı’nın kurucusu, Refika’dan markasının kurucu ortağı, televizyon programcısı Refika Şef, neşeli, eğlenceli bir şekilde veriyor tarifleri. Pratik ve evde bulabileceğiniz malzemelerle sağlıklı yemekler hazırlayabilirsiniz. Hem de çok havalı bir şekilde. Çünkü Refika’nın lezzetleri kadar sunumları da güzel.

İdil Yazar (977 Bin abone)

Mutfağa yeni girenlerin hayatını kolaylaştırıyor

İdil Yazar, YouTube yemek videolarının aranan yüzü haline geldi. Videolarında detaylı bir şekilde anlattığı yemek ve tatlı tarifleri çok seviliyor. Kanalına sık sık video yüklüyor. Sadece lezzetli yemekleri değil, mutfakta hayatımızı kolaylaştıracak ipuçlarını da paylaşıyor. Yemek yaparak vakit geçirmeyi sevenler İdil Yazar’ın pratik ve lezzetli tariflerine göz atabilir.

Arda Türkmen (658 Bin abone)

En basitinden en zoruna

TV’de yayımlanan ‘Arda’nın Mutfağı’ ve ‘Arda ile Omuz Omuza’ programlarının da sunucusu Arda Türkmen, YouTube kanalında pratik, kolay, lezzetli ve bildiğimiz ama unuttuğumuz tatları hazırlıyor bizlere. Türkiye’nin en ünlü şeflerinden biri olan Arda’nın mutfağında hem kolay reçeteleri hem de yapımı çok zor diye düşündüğünüz yemeklerin sırlarını izleyebilirsiniz.

Yakışıklı Yemekler – Uğur Volkan Uysal (231 Bin abone)

İzleyin ve hünerlerinizi gösterin

“Hava atmak için yemek yapılmaz ama yemek yapmak havalı bir iştir” diyor Uğur Volkan Uysal. Et, hamburger, kuzu kaburga, pizza ve nefis tatlıları videolarında detaylı bir şekilde anlatıyor Yakışıklı Yemekler kanalı. Üstelik tüm mutfak sırlarını da paylaşıyor. Çok çeşitli türden tarifleri bu kanalda bulabilirsiniz.

Şükran Kaymak (146 Bin abone)

Hem geleneksel

hem modern

Şükran Kaymak, annelerinizin çay saatlerini aratmayacak nefis tarifleriyle hem Instagram hem de YouTube üzerinden yemek ve tatlı reçeteleri veriyor. Geleneksel, lezzetli ve farklı sunumlu tarifler hazırlıyor. Özellikle hamur işi ve tatlı sevenler bu kanalı zevkle takip edebilir.

Dilara Koçak (99,9 Bin abone)

Sağlıklı ve fit beslenme

‘Dilara Koçak ile İyi Yaşam’, ‘Afiyetle Diyet’ ve ‘Afiyetle Diyet Tarifleri’ kitaplarının da yazarı Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilara Koçak, kanalında sağlıklı beslenme önerileri, düşük kalorili tarifler ve fit kalma tüyoları paylaşıyor. Yapımı kolay, lezzetli ve sağlıklı tarifler hazırlıyor.

Bakır Tencere – Semen Öner

(84,8 Bin abone)

Bir şef gibi yemek hazırlamak için

Semen Öner, ‘Bakır Tencere’ isimli kanalında vegan, vejetaryen, detoks içecekleri, et pişirme teknikleri ve bunun yanında geleneksel Türk mutfağının lezzetleri gibi birçok konuya yer veriyor. Kendisinin ‘Bakır Tencereler’ isimli bir kitabı da var.

Şemsa Denizsel (73,6 Bin abone)

Mevsimsel ve yerel malzemeler

2000 yılında açtığı lokantası Kantin’de 18 yıl boyunca ‘yeni İstanbul mutfağı’ adıyla tanımladığı yemekler pişiren Şemsa Denizsel, mevsimsel ve yerli malzemeleri kullanarak mutfakta harikalar yaratıyor. Sağlıklı ve nefis yemekler pişiriyor, evdeki malzemeleri nasıl değerlendirebileceğimizi gösteriyor. Tarifleri oldukça pratik ve anlaşılır bir şekilde anlatıyor.

Esen Hünal (42 Bin abone)

Yemek dediğin eğlenerek yapılır

Esen Hünal… The North Shield Pubs – Mutfak Koordinatörü, Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi, La Brise Brasserie mutfak şefi… Eğlenceli, hızlı ve pratik diyebiliriz onun için. Her üç haftada bir yeni videolar ekliyor kanalına. Herkesin evinde olan malzemelerle hazırlayabileceği tarifler veriyor. Hem de püf noktalarını anlatıyor.

Düdüklü Tencerem – Müge Suyolcu (40,9 Bin abone)

Vegan ve vejetaryen tarifler de var

Sağlıklı yaşam ve temiz beslenme! Kanalın ana prensibi bu. Ramazan pidesinden vegan kraker tarifine kadar geniş bir tarif video listesi var. Hem geleneksel hem de yenilikçi tarifleri bir arada bulabilirsiniz. Müge Suyolcu mutfakta işini ciddiyetle yapanlardan.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange