Egemden’e bir ödül daha!

by Basak Oksak

Uluslararası alanda en prestijli zeytinyağı yarışmalarından ‘Japan Olive Oil Prize – JOOP’da 2020 yılı gümüş ödülün sahibi Egemden oldu. Egemden bu sene ödüllerini çiftledi.

 Egemden Natürel Sızma Soğuk Sıkım, Asya bölgesinin en prestijli zeytinyağı yarışmalarından biri olan ‘Japan Olive Oil Prize – JOOP’dan gümüş ödülle döndü. Egemden, geçtiğimiz günlerde de Avrupa’nın en prestijli yarışmalarından London IOOC’de kalite kategorisinde bronz ödülün sahibi olmuştu.

Japonya’nın en prestijli yarışması JOOP’da, 15 farklı ülkeden gelen yüzlerce zeytinyağı dünyanın dört bir yanından katılan bağımsız uzmanlar tarafından değerlendirildi. Egemden Natürel Sızma Soğuk Sıkım Zeytinyağı tüm rakipleri arasından sıyrılarak gümüş ödülün sahibi oldu.

 Gurme Seri uluslararası birçok ödülün sahibi

Ege’nin bereketli topraklarında yetişen zeytinlerden üretilen zeytinyağının en yalın haliyle tüketicileriyle buluşan Egemden, dünyanın birçok yerinde kalitesini tescilliyor. Başarısını uluslararası arenalarda kazandığı ödüllerle kanıtlayan Egemden, Ümit Ünal tasarımlı Gurme Seri Cam Şişeleri ile 2019 yılında dünyanın en büyük tasarım yarışması If Design Ödülleri’nde 6.375 rakip arasından birinciliği elde etmişti. 2018 yılında ise Türkiye’nin en prestijli yarışmalarından Ambalaj Ay Yıldızları Ödülleri’nde 2 Altın Ödül’e, Avrupa’nın en prestijli yarışması olan London IOOC’da da ambalaj kategorisinde “Platinum”, inovasyon kategorisinde “Silver”, imaj kategorisinde “Gold” ve kalite kategorisinde de “Bronz” ödüllerine layık görülmüştü.

Ayvalık ve çevresi olarak bilinen Kuzey Ege’de yetiştirilen zeytinlerden elde edilen Egemden Gurme Lezzetler Serisi, eşsiz tatlar arayan zeytinyağı severler için; Erken Hasat, Organik ve Soğuk Sıkım çeşitleri ile özenle şişelenerek raflarda yerini alıyor.

Türkiye’nin lider sıvı yağ markalarını bünyesinde bulunduran Savola Gıda’nın çatısı altında; Yudum, Sırma, Egemden, Cielo, Brillo ve Afia markaları yer alıyor. Sıvı yağ pazarındaki başarısının yanı sıra uzun yıllardır Türkiye’de zeytinyağı kategorisinin en uzman üreticilerinden biri olan Savola Gıda senelerdir üst üste ülkenin en büyük markalı zeytinyağı ihracatçısı olmanın gururunu yaşıyor.

 

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange