İstanbul sokak lezzetlerine, müzik ve eğlenceye doydu

by gastrofests

Sokakların doyumsuz lezzetlerini sokak sanatçılarının müzik ziyafetiyle bir araya getiren Sokak Lezzetleri Festivali’nin ikincisi yapıldı. Renkli görüntülere sahne olan, Beef & Fish dergisinin düzenlediği festivale iki günde yaklaşık 25 bin kişi katıldı.

Kentin yaşayan renkli ve lezzetli diğer yüzü, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Sokak Lezzetleri Festivali’nde bir araya geldi. Beef&Fish dergisi tarafından düzenlenen etkinlik, 29-30 Nisan tarihlerinde Beşiktaş’taki Etiler Sanatçılar Parkı’nda, Beşiktaş Belediyesi ve Leman Kültür’ün sponsorluğunda gerçekleştirildi. Yaklaşık 25 bin kişinin ziyaret ettiği festivale katılanlar sokak lezzetlerinin, canlı müziğin ve eğlencenin tadını çıkardı.

En Sevilen Sokak Lezzetleri
Sokak Lezzetleri Festivali’nde her damak zevkine göre seçenekler vardı. Çok sevilen ve tadına doyulmayan nefis tavuklu pilav, kömürde kokoreç, çıtır çıtır taze balık-ekmek, dumanı tüten lezzetli köfteler, iştah kabartan hamburgerler, kaç tane yediğini unutturan midye dolma, yaprak döner, içli köfte, tantuni, sucuk ekmek, gözleme… Ve diğer sokak lezzetleri; patlamış mısır,pamuk şeker, kestane, dondurma, macun… İsteyene çay, kahve, meyve suyu, ayran… Hepsi Sokak Lezzetleri Festivali’nde bir araya geldi.

Müzik Ziyafeti
Yeme içme meraklılarını bir araya getiren festivalde elbette ruhun gıdası müzik de unutulmadı. Suzan Kardeş ve Bekriya Band, Soul Project, Kadans Band, The Blues Ritim Orkestrası, Farfara İstanbul ve Grup Safir canlı sahne performanslarıyla lezzetlere ruh kattı, dinleyenlere keyifli saatler yaşattı.

Çocuklar da Unutulmadı
Festivalde minik ziyaretçiler için de sürprizler vardı. Son dönemde oldukça popüler olan Korku Karavanı, ilk kez mobil olarak festival alanında yerini aldı, festivale katılan çocuklara unutulmaz anlar yaşattı. Oyun alanlarında enerjilerini atan minikler, Osmanlı macunu ve pamuk şeker ile eğlenceli lezzetleri tattı, yüz boyama aktivitelerine katıldı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange