Şefler, ihtiyaç sahiplerine yemek pişirmek için kolları sıvadı

by Basak Oksak

Şefler bu kez “Sen Güvende Kal” diye pişiriyor

Sen Güvende Kal; doğaya, doğala, toprağa ve onun verdiklerine sahip çıkan, onu insan yararına yemeğe dönüştüren bir grup şef ve gönüllü ile birlikte şef Umut Karakuş ve gastronomi yazarı Ebru Erke tarafından kuruldu. Ekip, gerçek ihtiyaç sahiplerine yemek pişirmek, en sağlıklı ve iyi malzemeyle pişmiş yemeği ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak bir nebze de olsa onlara moral vermeyi, destek olmayı amaçlıyor.

Sen Güvende Kal; doğaya, doğala, toprağa ve onun verdiklerine sahip çıkan, onu insan yararına yemeğe dönüştüren bir grup şef ve gönüllü ile birlikte şef Umut Karakuş ve gastronomi yazarı Ebru Erke tarafından kuruldu. Grubun amacı, bu zorlu süreçte gerçek ihtiyaç sahiplerine yemek pişirmek, en sağlıklı ve iyi malzemeyle pişmiş yemeği ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak bir nebze de olsa onlara moral vermek, destek olmak.

Sen Güvende Kal şimdi kolları sıvadı; mutfak hazır, ekip hazır. El uzatılacak herkes için el ele verdi. Gönüllüler. Pişiriyorlar. Mönüler Beslenme Uzmanı Dilara Koçak tarafından günlük tüm besin ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlandı. Malzemelerin doğrudan üretici firmalardan alarak onların da destekleriyle malzeme masrafları da minimize edildi.

4 haftalık bir süreç için sürdürülebilir bir planlama ile yolculuğuna başlayan Sen Güvende Kal, ilk yemeklerini tüm pişirim ve dağıtım izinleri bulunan Kadıköy Belediyesi’nin mutfağında yapacak. Gıda dağıtım kriterlerine uygun olarak aynı yerde ambalajlanacak olan yemekler, belediye tarafından güvenli biçimde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Sen Güvende Kal ekibi şöyle diyor;

“Doğanın, toprağın ve onun verdiklerinin değerini bir kere daha anladığımız bugünlerde “Hepimiz Birimiz, Birimiz Hepimiz İçin” diyerek yola çıktı. Bilgimizle, emeğimizle “Sen Güvende Kal” dediğimiz herkes için gönüllüyüz. Ahmet Can Aras, Ali Ronay, Aliye Gümüş, Burak Zafer, Çiğdem Seferoğlu, Ebru Erke, İsmet Saz, Mihta Yıldırımtaş, Sinan Büdeyri, Umut Karakuş, Yaren Çarpar ve Zeynep Tuğçe Koltuk’un girişimleriyle kurulan Sen Güvende Kal’ın kapıları pişirmek ve destek olmak isteyen tüm gönüllü şeflere açık.”

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange