Kitap önerileri

by Basak Oksak

Antakya ve Yemekleri

Yazar  Jale Balcı

kitap ne hakkında?  Antakya mutfağı, tadı damağınızda silinmez izler bırakacak lezzetleriyle biliniyor. Özgün menüleriyle ünlenen yemek kitapları yazarı Jale Balcı, bu kez Antakya’yı ve mutfağını tanıtıyor bize. Balcı, bir yandan bizi kozmopolit bir yapısı olan bu antik kentin tarihinde, sokaklarında, evlerinde gezdirip camilerini, kiliselerini, havralarını, türbelerini, tarihsel kimi yerlerini tanıtıyor, bir yandan da birbirinden lezzetli yöresel yemeklerini bizlerle paylaşıyor.

Neden okunmalı? Kitapta, yapmaktan ve tatmaktan büyük haz alacağımız, bildiğimiz bilmediğimiz, duyduğumuz duymadığımız farklı damak tadında çok sayıda yemek yer alıyor.

Fiyatı:  60 TL

Baharatların Lezzet Eşleşmeleri

Yazar Ahmet Uğur Işık

kitap ne hakkında? Bir ürünün hangi sebze, meyve ve baharatlarla uyumlu bir şekilde kullanılacağını bilmek, yeni lezzetlerin ortaya çıkmasını sağlar. Bu kitap sayesinde aşağıdaki baharatların hangi yiyeceklerle uyumlu olduğunu keşfedeceksiniz. Ayrıca bu baharatların çeşitlerini ve en yaygın kullanan ülkeleri de görmüş olacaksınız.

Neden okunmalı? Binlerce tarif incelemesi sayesinde ortaya çıkmış bu kitap, kendi tariflerinizi oluşturmanızı sağlayacak bir kılavuz niteliği taşıyor. Çemen otu, dereotu, anason, biberiye, çörek otu, defne yaprağı, demirhindi, fesleğen, ada çayı ve kakule… Hepsi yeniden keşfedilmeyi bekliyor.

Fiyatı: 11 TL

Sezgisel Yeme

Yazar     Evelyn Tribole – Elyse Resch

kitap ne hakkında? Bir diyet kitabı olmayan, yiyeceklerle sağlıklı bir ilişki kurmanın yollarını anlatan ve bedene saygı ile bütüncül özbakımı öğreten Sezgisel Yeme Uygulama Kitabı her yaştan bireye hitap ediyor. Hem sezgisel yemenin ne anlama geldiğini hem de bu yeme biçimini uygulamanın ilkelerini anlatıyor.

Neden okunmalı?  Evelyn TrIbole ve Elyse Resch’in fiziksel ve psikolojik anlamda yemeyle ilişkisi bozulan herkesi bu sorunu çözmeye davet ettiği kitap, yiyeceklerle sağlıklı bir ilişki kurabilmenize, açlık ve tatmin işaretlerine dikkat vermenize ve zihniniz ve vücudunuzla derin bir ilişki kurmanıza yardımcı olacak.

Fiyatı: 49,50 TL

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange