Kahvaltı severler bu festivalde buluştu

by gastrofests

Kahvaltıya dair tüm lezzetleri ve ürünleri bir araya getiren Breakfast Kahvaltı Festivali’nin ilki 13-14 Mayıs tarihlerinde Sirkeci Tren Garı’nda gerçekleştirildi. Festivalde birbirinden lezzetli kahvaltılıkların yanı sıra pek çok etkinlik, sohbet, müzik ve eğlence de vardı…

Gaziantep’in katmeri, Karadeniz’in mıhlaması, Ege’nin hafif kahvaltısı, Akdeniz’in sağlıklı içecekleri… Klasik kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi birbirinden lezzetli zeytinler, peynirler, reçeller… Organik, glütensiz, vegan, vejetaryen ve çocuklara yönelik kahvaltılıklar. Özel şeflerden gurme lezzet alanları, sunumlar ve tadımlar… Breakfast dergisi tarafından bu yıl birincisi düzenlenen Kahvaltı Festivali’nde hepsi bir aradaydı. Tarihi Sirkeci Garı’nda kahvaltıseverleri ağırlayan festival, son tüketici odaklı stand, tanıtım ve satış alanlarının yanı sıra kahvaltı ile ilgili ürün ve hizmet tedarikçilerini de bir araya getirdi.

Söyleşiler, Sunumlar, Workshop’lar…
Breakfast Kahvaltı Festivali birbirinden ilginç gastronomi etkinliklerine de ev sahipliği yaptı. Mehmet Yaşin ‘Kahvaltıdan tat alma yolları’nı, Hakan Doğan ’13 bin yıldan günümüze ekmeği, unu ve ekşi mayayı’ anlatırken, Cenk Girginol ise ‘doğru ekipman ve kahve seçimi ile mükemmel bir kahve demlemenin sırları’ hakkında bilgiler verdi.

Anavarza Bal Genel Müdürü Can Sezgin, bal hakkında bilinmesi gerekenleri, Ariste Peynircilik Yönetici Ortağı Aslı Seçkin, Türkiye’de peynircilik ve kahvaltıda peynirin yerini, TARİŞ Genel Müdür Yardımcısı Zehra Uğur ile Kalite ve Ar-Ge Müdürü Meltem Sezgin ise kahvaltıda zeytin ve zeytinyağının önemini anlattı. Acıbadem Taksim Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Diğdem Özkaya ise ‘Beslenme ve Diyet Programlarında Kahvaltının Önemi’ hakkında önemli bilgiler verdi, konu ile ilgili katılımcıların sorularını yanıtladı.

Breakfast Kahvaltı Festivali’nde ruhun gıdası müzik de unutulmadı elbette… Festival boyunca müzik gruplarının canlı sahne performansları ve DJ’lerin eşliğinde katılımcılar keyifli anlar yaşadı.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange