Dubai’de Müşteri Deneyim Merkezi Açıldı

by efe

Orta Doğu’nun en büyük Ev dışı tüketim müşteri deneyim merkezi Dubai’de açıldı

  • Merkezin açılışını Birleşik Arap Emirlikleri Ekonomi Bakanı Sayın Abdullah Bin Touq Al Marri yaptı
  • IFFCO Out of Home Müşteri Deneyim Merkezi, ev dışı tüketim operatörleri için ihtiyaçları
    olan çözümleri ve trendleri belirleyecek

Dubai, 20 Haziran 2022: IFFCO Out of Home (OOH) bugün, bölgenin en büyüğü, teknoloji harikası Müşteri Deneyim Merkezi’nin (Customer Engagement Center – CEC) resmi açılışını gerçekleştirdi. Dubai’nin merkezinde Tiffany Tower’da bulunan CEC, bölgedeki ev dışı tüketim oyuncularının ve şeflerin işbirliği yapmalarına, birlikte yaratmalarına, tartışmalarına ve birbirlerinden öğrenmelerine olanak tanıyan son teknoloji ile desteklenen bir tesistir.

Ev dışı tüketim endüstrisi tüm restoranlara, otellere, hastanelere, havalimanlarına ve kafelere hitap ederken B2B segmentinin tabanının büyük bir bölümünü oluşturuyor ve Dünya pazarının mevcut ve gelecekteki ekonomisinin çok önemli bir yapı taşını temsil ediyor.

Lansmanda konuşan IFFCO Out of Home CEO’su Arzu Alibaz, “Müşteri Deneyimi Merkezimizin resmi açılışının Birleşik Arap Emirlikleri Ekonomi Bakanı Sayın Abdulla Bin Touq Al Marri ve IFFCO Group’un icra kurulu tarafından yapılması, bu önemli günün bizim ve genel olarak ev dışı tüketim sektörü için bir dönüm noktası olduğunun kanıtıdır. Bu gurur verici günde müşteri deneyim merkezimizi birlikte hayata geçirmekten onur duyuyoruz. CEC’yi ev dışı tüketim endüstrisi için yaratıcı bir buluşma alanı; otellerin yeni trendleri deneyimleyebileceği, restoranların geleceğin menülerini oluşturma ilhamını bulabileceği ve şeflerin bir sonraki imza lezzetlerini yaratabileceği dinamik bir mekan olarak düşünüyoruz. Birlikte çalışarak pazara daha iyi çözümler getirebiliriz.” dedi.

“IFFCO Out of Home Müşteri Deneyim Merkezi, ev dışı tüketim endüstrisinde değişime öncülük etmemize olanak tanıyan birikim ve yeteneklerimizi sergileyeceğimiz süregelen bir deneyim olacak. Iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve sektör profesyonelleri burada gerek gelişmiş AR-GE’mizle üretiğimiz özelleştirilmiş çözümlerden, gerekse derin bölgesel uzmanlığımızdan yararlanabilecekler” diye ekledi.

Bugün, küresel gıda sistemleri ve tedarik zincirleri zorlanmaktadır. Dünya genelinde pek çok endüstri radikal bir dönüşüm geçiriyor. Alibaz, “Bugün B2B2C segmenti dediğimiz yaklaşımda müşteri  ihtiyaçlarını karşılamak daha fazla çeviklik, verimlilik ve sürdürülebilirlik gerektiriyor. En yeni hizmetleri ve çözümleri güvenilir bir şekilde sunabilmek için ortakların esnek bir tedarik zincirine sahip olması gerekiyor” diye ekledi. BAE merkezli, 15000 çalışanlı IFFCO Group’un bir parçası olan IFFCO Out of Home, grup içerisindeki 26 farklı iş birimi ile ortaklaşa çalışıyor ve dikey olarak entegre bir tedarik zinciri ile 46 farklı ülkeden oluşan bir ağa erişime sahip.

CEC 2.300 m2’lik bir alanda Endustriel ve   Gurme mutfaklarlara ve  pastane, fırıncılık ve içecekler için yaratılmış istasyonlara, HORECA’nın farklı kanallarındaki müşterilerin temizlik ihtiyaçları göz önünde bulundurularak dizayn edilmiş bir hijyen köşesine ve hatta üçüncü nesil bir kafeye dahi ev sahipliği yapmaktadır. Merkezin neredeyse tüm bölümleri, dahili canlı yayın kameralarından mikrofonlara; canlı ve sanal eğitimler & workshoplar için gerekli teknik altyapı ile etkinleştirilmiştir. Önümüzdeki aylarda CEC’de ürün demoları, master class’lar ve trend talk’lar gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Alibaz sektörü selamlayarak kapanışı şu cümleler ile yaptı, “CEC’nin açılmasının sektörün geleceğinin ilk adımı olduğuna inanıyoruz. Bölgedeki ve Dünya’daki müşterilerimizi ve sektör profesyonellerini yalnızca ev dışı tüketimdeki en son trendleri keşfetmeye değil onları birlikte inşa etmeye davet ediyoruz.”Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange