Yeniköy’ün nostaljik konsept mekanı: ByMarcel

by zeynep

İlk konuklarını özel bir davetle ağırlayan Yeniköy’ün en konsept mekanı ByMarcel, adeta bir lezzet serüveninin kapılarını aralıyor. Azur bünyesinde açılan ByMarcel, taptaze ve iştah kabartıcı mezeleri, birbirinden lezzetli menüsü ve güler yüzlü servisiyle kısa sürede müdavimlerini oluşturdu.

Şef Mert Şeran’ın önderliğindeki mekân, kuşaktan kuşağa aktarılan meyhane sanatını en ince detaylarıyla sunuyor. Mevsime özgü yöresel lezzetler ve özgün mezeler, taze malzemelerle ustalıkla harmanlanarak sunuluyor. Her bir lezzet, özenle seçilen malzemelerle ve geleneksel pişirme yöntemleriyle hayat buluyor.

Tüm duyulara hitap eden ByMarcel’in, damakta iz bırakmak üzerine iddialı olduğu sıkı bir menüsü var… Paçanga böreği, kıymalı humus, tereyağlı koç yumurtası, Arnavut ciğeri, kalamar tava, Izgara kokoreç, topik, muhammara, lakerda, uskumru çirozu, beyin söğüş gibi birbirinden farklı lezzetler, mezelerin zirvesini oluşturuyor. Ardından gelen ana yemek seçenekleri arasında en gözde olanı, tercihe göre sunulan sac kavurma ile damakları şenlendiriyor. Tatlı konusunda da iddialı olan mekânda kabak tatlısı ceviz, şekerpare, bal kaymak ve cevizli muz tatlısı, helva gibi seçenekler bulunuyor

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange