Yeni Koronavirüs uygulaması

by Basak Oksak

Dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs (Covid-19) salgının merkez üssü ABD’de 22 binden fazla kişi yaşamını yitirdi. ABD’li yetkililer ise ölümle sonuçlanan vakaların azalması için mücadele veriyor. ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC) Başkanı Dr. Anthony Fauci, korona Virüsü yenen kişilerin antikor testlerinin pozitif çıkması durumunda ‘bağışıklık sertifikası’ uygulamasının yürürlüğe girebileceğini açıkladı.

Bu uygulama ile kimlerin virüse karşı savunmasız olup olmadığının belirlenebileceğini altını çizen Fauci, antikor testlerinin sağlık çalışanlarının ve korona Virüsle mücadele eden diğer kişiler için de önemli olabileceğini vurguladı. Fauci, “Yapılan antikor testlerine göre bu kişilerin yeniden enfekte olma konusunda risk altında ya da savunmasız olup olmadıklarına dair stratejiler geliştirebiliriz. Bu, sağlık çalışanları için, ön cephede savaşanlar için önemli olabilir” ifadelerini kullandı.

Antikor testlerinin bir hafta kadar bir süre içerisinde hazır olacağını ve korona Virüs testleri ile paralel olarak uygulanacağını ifade eden Fauci, “Amerikalıların korona Virüse karşı antikor testinden geçip sonuçlarının pozitif çıktığını gösteren bağışıklık sertifikalarını taşıması mevcut şartlar altında makul bir seçenek” dedi ve konunu Beyaz Saray’ın da gündeminde olduğunu belirtti. Fauci, bağışıklık sertifikası ile birlikte kişilerin iş hayatına da geri dönebileceğini belirtti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange