Sokak Lezzetleri, Müzik, Etkinlik: Dekk

by selenay

İstanbullular, spor aktivitelerinden atölyelere, kültür sanat etkinliklerinden şehrin önde gelen lezzetlerine, eğlenceye ve sosyalleşmeye dair tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yepyeni bir mekâna kavuştu: Dekk.

DEKK KURUCU ORTAĞI: GÖKTUĞ ÖZDEMIR

Ortaköy’ün özel mekânlarından Feriye’nin deneyimli yönetim kadrosu, İstanbullulara spor aktivitelerinden atölyelere, kültür sanat etkinliklerinden şehrin önde gelen lezzetlerine, eğlenceye ve sosyalleşmeye dair tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri yepyeni bir mekân kazandırdı: Dekk.

Dekk; Beşiktaş, Maçka, Nişantaşı, Harbiye gibi lokasyonların kesişim alanında, açık havada 2.500 metrekarelik bir yeme-içme-sosyalleşme alanı olarak tanımlanabilecek ve Maçka Parkı’na sadece 100 adım uzaklıkta bir kaçış noktası. ‘Coolfood, coolmood’ mottosuyla Banko Burger, Nappo Pizza, Yumami, Rita Deli, Green Department ve Dekk Bar gibi şehrin ayrı noktalarındaki gastronomi duraklarına aynı alanda ev sahipliği yapıyor.

Göktuğ Özdemir

Dekk’te haftanın her günü, sabah saatlerinde spor etkinliklerinin, öğle saatlerinde skate, dans gibi daha deneyime dayalı atölyelerin olduğu dopdolu etkinlikler var. Şehre farklı bir soluk getiren Dekk’i mekânın kurucu ortağı Göktuğ Özdemir ile konuştuk.

Mekân ne gibi etkinlikler ve aktivitelere ev sahipliği yapacak?

Dekk, İstanbul için önemli bir yeme içme ve etkinlik noktası. Açılış döneminde bir dizi konser, atölye ve spor etkinliği ile başladık. Yemek yerken ya da bir şeyler içerken müzik dinlemek veya dans performansı izlemek için buraya gelebilirsiniz. Yoga, pilates, skate, koşu, grafiti gibi birçok etkinliğin yer aldığı, kaykay pistiyle kaykaycıları, sokak pazarı alanımızla da büyük farklılık ortaya koyarak yeni üretici ve designer’ları destekleyecek bir yaşam alanı oluşturduk. Gerçekleşecek etkinliklerle ilgili tüm detayları @dekkistanbul Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

Dekk’in içinde hangi yeme içme durakları var ve bu seçim yapılırken nelere dikkat edildi?

Sokak lezzetlerini bir araya topladığımız, birbirlerinin ürün gamlarına girmeyen bir seçki oluşturduk. Özellikle Anado- lu Yakası’nın yenilikçi, kaliteli ve artizan sokak lezzetlerini bir araya getirmek istedik. Bu yeme içme duraklarını seçerken birbirini tamamlayacak lezzet noktaları olmasına özen gösterdik. En iyi burgerleriyle ödüllü Banko Burger, Napoli pizzalarıyla Nappo, Asya sokak lezzetleriyle Yumami, rueben denilince Rita Deli, birbirinden sağlıklı kâseleriyle Green Department, imza kokteylleri ve içecekleri yudumlayacağınız Dekk Bar ve inanılmaz sushi’leriyle Japonika Sushi benzersiz lezzetleriyle misafirlerimizle buluşuyor.

İlerleyen dönemde farklı yeme içme markaları da eklenecek mi?
Dekk kendi içinde sürekli yeni öneriler yaratan canlı, dina- mik bir alan. Farklı etkinliklerden, markaların Dekk’e özel önerilerine kadar hep bu bağlamda üretim var. Tabii ki bu dinamik yapı bizim Dekk’i algılayışımıza da yansıyor. Za- man içerisinde kentin farklı lokasyonlarında gördüğünüz markalara da ev sahipliği yapacağız. Farklı mutfaklarla Dekk önerisi gelişecek.

Dekk’in İstanbul gastronomi, eğlence ve kültür hayatına ne gibi katkılar sunacağını düşünüyorsunuz?

Dekk, bir konser izlemek, iyi müzik dinleme, bir spor aktivitesi yapmak veya ebeveynlerin çocuklarıyla vakit geçirebileceği, arkadaşların bir araya gelip atıştırmalık yiyerek uzun süre geçirmek isteyeceği bir, sosyalleşme -deneyim merkezi. Sosyal mesafe tedbirlerinin korunarak ve açık havada misafirlerine günün her saati farklı aktivite önerileriyle yoğun ilgiyle takip edilecek bir deneyim alanı olarak İstanbullulara yeni bir boyut kazandıracak.

Henüz çok yeni ama ziyaretçilerden ne gibi tepkiler aldınız bu süreçte?

Misafirlerimizin geri dönüşü oldukça olumlu. Özellikle pandeminin etkisiyle insanlar açık havada vakit geçirmeyi daha güvenilir buluyor. Bu dönemde misafirlerimize sunduğumuz çeşitli sosyalleşme imkânlarıyla fark yaratabileceğimizi düşünüyoruz. Gerçek bir ‘sosyalleşme merkezi’ olarak hizmet veriyor, tüm misafirlerimizi de bu deneyime davet ediyoruz. Misafirlerimizden geri dönüşler alarak daha keyifli deneyimler yaşatmayı hedefliyoruz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange