Sokak lezzetleri festivalinde yemek ve müzik şöleni

by gastrofests

Sokakların doyumsuz lezzetleri, sokak sanatçılarının müzik ziyafeti ve ünlü şeflerin sunumları ile gerçekleştirilen Sokak Lezzetleri Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Beef&Fish dergisinin organizasyonuyla düzenlenen festivale iki günde 18 bin kişi katıldı.

Yaşam sokaklarda… Dünyanın her yerinde insanlar artık sokaklarda yiyor, içiyor ve eğleniyor. Kentin yaşayan yüzünü yansıtan, Türk yeme içme kültüründe ve günümüz metropol yaşamında oldukça önemli yeri olan sokak lezzetleri, Beef&Fish dergisinin organizasyonu ile bir araya geldi. 15-16 Ekim tarihlerinde Beşiktaş’taki Etiler Sanatçılar Parkı’nda düzenlenen, Beşiktaş Belediyesi’nin de sponsor olduğu festivale İstanbullular yoğun ilgi gösterdi.

Dumanı tüten leziz köfte, nefis tavuklu pilav, kömürde kokoreç, tadını asla unutamayacağınız sucuk-ekmek, midye dolma, lezzetli mi lezzetli döner, mantı, dürüm ve dolmalar… Yıllar boyu sokaklarda olgunlaşan lezzetler, festivalde sevenleri ile buluştu…

18 bin ziyaretçi
15 Ekim Cumartesi günü 7 bin ve 16 Ekim Pazar günü 11 bin kişinin katıldığı festival; Beşiktaş’taki Etiler Sanatçılar Parkı’nı tam bir şölen alanına çevirdi.

sokaklezzet1

İstanbullular çoluk çocuk parkın çimenlerine yayıldı, güneşin ve sonbaharın son güzel günlerinin tadını çıkardı. Festivale özel, Beef&Fish logolu minderini kapan, sahneyi en iyi gören yere kurularak festivalin keyfini çıkardı.

Doyumsuz lezzetler
İki gün boyunca kokoreç, köfte ekmek, midye dolma, nohutlu pilav, mantı, sucuk ekmek standlarının önündeki kuyruklar bitip tükenmek bilmedi. Susuzluğunu gidermek isteyenler, Leman Kültür standındaki soğuk-sıcak içeceklerle serinledi. Leman Kültür standı ayrıca sunumlarıyla da ilgi çekti. Sokak lezzetleri katılımcılardan tam not alırken, günün sonunda standlardaki tüm yiyecekler neredeyse tükendi.

sokaklezzet3

Müzik ziyafeti
Onlar müziğe gönül verenler ve onlar için müzik bir yaşam biçimi, hayatın kendisi. Kandas Band, Ödül&Funk Alaturka, Jazz Matiz ve Sabway Jazz Station… Onların müziğini daha önce dinlemediyseniz, ne yapın edin mutlaka dinleyin. Bu muhteşem müzik ziyafetinden kendinizi mahrum bırakmayın. Sokak Lezzetleri Festivali’ne katılanlar, iki gün boyunca enfes müzikleri ile sahne alan bu dört grubu doya doya dinlediler… Eğlendiler, dans ettiler, unutulmaz saatler geçirdiler…

sokaklezzet2

Ünlü şeflerle buluşma
Doyumsuz sokak lezzetleri ve müzik ziyafeti ile şenlenen festivali ünlü şefler de taçlandırdı. Birbirinden ünlü şeflerin workshop’larında, yemek sanatının ustaları sırlarını paylaştı. Düzenlenen workshop’larda, ünlü şefler hazırladıkları birbirinden lezzetli yiyecekler hakkında izleyicileri bilgilendirdi.

Biz Beef&Fish ekibi olarak, Sokak Lezzetleri Festivali’nin ikincisini sabırsızlıkla bekliyor ve tekrar görüşmek üzere diyoruz…

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange