“Mutfağım hayal ettiğimden daha güzel oldu”

by Basak Oksak

Her şeye kolayca ulaşabildiği, keyifle yemek yapabildiği bir mutfak hayal eden Begüm Bartık, İntema mimarlarının kendisi için tasarladığı yeni mutfağının, kendisine hayal ettiğinden daha fazlasını sunduğunu belirtiyor. Begüm Bartık, “Mutfağımın tasarımından işçiliğine her aşamasındaki çalışmadan memnun kaldım. İntema mimarı, başlangıçtan mutfağın montajının tamamlanmasına kadar tüm süreçte yanımızdaydı” diyor.

İhtiyaca göre planlanan kullanışlı ve konforlu bir mutfak, günümüzde oturma odalarını geri planda bırakarak, dostlarla eğlenceli aktivitelerin yapıldığı, aile üyeleriyle günün ayrıntılarının paylaşıldığı, günün yorgunluğunun atıldığı evin en keyifli alanı haline geliyor.

Planlamada ihtiyaçların ve önceliklerin doğru belirlenmesiyle, işinin ehli proje danışmanlarının ellerinden çıkan tasarımlar sonucu yenilenen mutfak alanı, hayal ettiğinizden bile fazlasını sunabiliyor.

Mutfağını geçtiğimiz günlerde yenileyen ve sonuçtan çok memnun kalan Begüm Bartık da,  İntema’nın usta mimarının neler istediğini iyi anlayarak çizdiği yeni mutfağında, beklentisinin ötesinde bir sonuç elde ettiğini dile getiriyor.

Mutfağını yenileme sürecinde yaşadıklarını anlatan Begüm Bartık, nasıl bir mutfak istediğini, “Benim için mutfak konfor demek. Hayalimdeki mutfak, aradığım her şeye kolayca ulaşabildiğim, keyifli yemek yapabildiğim ve bu yemekleri sevdiklerimle, ailemle yerken güzel anlar geçireceğimiz bir alan olmalıydı” sözleriyle anlatıyor.

“Yeni mutfağımda en arkadaki tencereye bile rahatlıkla ulaşıyorum”

 Eski mutfağında, bazı dolaplardaki tencere, tava gibi gereçlere pratik şekilde ulaşmakta zorluk çektiğini ifade eden Bartık, onun için bol bol depolama alanı olan, her şeye yer bulabildiği ve tencereleri dolap arkalarından kolaylıkla çıkarabildiği bir mutfağın özlemini çektiğini belirtiyor.  Begüm Bartık, “ İntema Mutfak modelleri zaten çok şık. Ama beni asıl cezbeden, depolama çözümleri ve 360 derece dönen, dolapların en arkalarında kalan tencerelerime bile kolayca ulaşabildiğim dolap sistemleri oldu. Mutfağımda ölü alan, kullanmadığım köşe kalmadı. Kısacası, şu an sahip olduğum yeni mutfağım bana kafamda planladıklarımın bile fazlasını sunarak hayallerimin ötesine geçti” diye konuşuyor.

 

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange