Eski Pastane Sıcaklığında Eskimeyen Lezzetler

by selenay

Özel üretilmiş Fransız kruvasanları, paskalya çöreği, ayçöreği, poğaça ve ‘pastane’ denilince aklınıza gelen tüm ürünler… La Pierre Patisserie, klasik pastane kültürünü yepyeni bir anlayışla devam ettiriyor…

Asıl işi iletişim danışmanlığı olan Bahar Ünal’ın, unutulmaya yüz tutmuş eski pastane kültürünü yeniden yaşatmak amacıyla Arnavutköy’de hayata geçirdiği La Pierre Patisserie, sektördeki üçüncü yılını kutluyor.

Bahar Ünal, La Pierre Patisserie’nin özellikle butik kalmasını tercih ettiğini ve şubeleşmek gibi bir hedefinin olmadığını söylüyor: “La Pierre Patisserie uzun yıllar gıda sektörüne üretim yapan eşim ile benim ortak hayalimizdi. Oğlum, eşim ve ben ilk günden bu yana çok emek verdik. Hayalimiz keyifli bir Fransız pastanesi ya da eski Beyoğlu Markiz Pastanesi gibi klasikleşen bir mekân açmaktı. Uzun yıllar yurtdışında gidip gördüğümüz mekânlardan, lezzetlerden esinlendik. Şimdi her sabah taptaze kruvasanlar, simitler ile güne başlayan, ardından paskalya, tahinli çörek, ayçöreği gibi lezzetleri büfesine ekleyen, taze günlük tatlı ve tuzlu kuru pastaları ile çay saatleri için farklı tadımlıklar yapan ve tabii ki günlük pastalarımız ile adından söz ettiren bir mekânımız var.  La Pierre Patisserie’nin butik kalmasını, büyüme hırsı barındırmadan, sağlıklı ve lezzetli tatlarına yenilerini ekleyerek yoluna devam etmesini istiyorum.”

Tatlılarda katkı maddesi yok

Arnavutköy’de Boğaz’a karşı manzarası ile müdavimlerini ağırlayan Fransız konseptli La Pierre Patisserie’nin pastacı şefi ise Zeki Ciritçi. Zarif sunumları, mermer masaları ve keyifli ortamıyla eski pastane sıcaklığını özleyenlerden tam not olan La Pierre Patisserie’de katkı maddesi kullanılmadan hazırlanan tatlılar geniş bir yelpazeye yayılıyor.

Konsepti gereği başta özel üretilmiş Fransız kruvasanları olmak üzere, paskalya çöreği, tahinli çörek, ayçöreği, badem unlu tartlar, kendine özgü pastalar, poğaça ve sandviç çeşitleriyle hem kendi mekânında konuklarını ağırlıyor hem de catering hizmeti sunuyor.

Adres: Arnavutköy, Bebek Arnavutköy Cad. No: 43/A, Beşiktaş / İstanbul

Tel:  0212 263 06 07

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange