Ankara’nın fenomen kahve markası Suadiye’de: Paper Roasting Coffee & Chocolate

by selenay

İstanbul’un en prestijli adreslerinden Bağdat Caddesi son yıllarda yeniden yükselişe geçerken, bunda geçen sene Suadiye’de açılan fenomen bir Ankara kahve markasının da önemli etkisi var.

Geçmiş yıllarda İstanbulluların sayfiye semti olan Suadiye, son yıllarda ise İstanbul’un yeme içme ve alışveriş alanlarında yükselen değeri durumunda. Semt, özellikle 2020 yılı dönemi içinde ardı ardına açılan yeme içme markaları ve özellikle de kahve mekânlarıyla şehrin gastronomi kültürüne de önemli katkı vermeye başladı. 2017 yılında Ankara’da kurulan, kahve ve çikolata çeşitleriyle başkentimizin önemli kahve markalarından biri olan Paper Roasting Coffee & Chocolate da soluğu Suadiye’de aldı.

YENİ NESİL KAHVE, YENİ NESİL ÇİKOLATA

Paper Roasting Coffee & Chocolate, ülkemizde son yıllarda önem kazanan yeni nesil kahveciliğin Ankara’daki fenomen markalarından. Üstelik kahveyle kalmayıp, yanına artizan çikolata çeşitleri de ekleyerek, benzer mekânlar arasında fark yaratan bir markaya imza attılar. 2017 yılında Aytekin Asilsoy ve Uğur Asilsoy kardeşler tarafından Ankara Bestekar’da kapılarını açan Paper Roasting Coffee & Chocolate, daha sonra yine Ankara’da Ümitköy ve ODTÜ şubeleriyle ses getirdi. Marka, İstanbul macerasını da Suadiye’de yaşamaya karar vererek, 2020 Mart ayında konuklarını ağırlamaya başladı.

Paper Roasting Coffee & Chocolate’ın tüm kahve çeşitleri Guatemala, Brezilya, Peru, Honduras gibi dünyanın önemli kahve ülkelerinden yeşil çekirdek olarak temin edilip, kendileri tarafından kavruluyor. Bu nitelikli kahveler, espresso bazlı kahveler başta olmak üzere soğuk ve sıcak olarak yeni nesil kahve akımının V60, cold brew/brip, chemex, aeropress, delter coffee press gibi demleme yöntemleriyle de menüde yer alıyor. Mekânın aynı zamanda kendi imza kahve içecekleri de bulunuyor. Patenti kendilerine ait olan, hindistancevizi kabuklarında soğuk ve sıcak olarak servis edilebilen ‘coco latte’, farklı tatlar arayanların seveceği bir kahve bazlı içecek.

Paper Roasting Coffee & Chocolate, artizan çikolata çeşitleriyle de çikolata sevenlerin iştahlarını açıcı lezzetlere imza atıyor. Özel Belçika çikolatasını hammadde olarak kullanan markada birbirinden leziz çeşitler bulunuyor. Ruby ve lime çikolata çeşitleri, ayrıca tadılması gereken özel lezzetler.

UĞUR ASİLSOY VE DENİZ TOMBULOĞLU’NDAN BARİSTA EĞİTİMLERİ

Kahve kavurması ve satışı kadar kahvenin doğru servis edilmesine de çok önem veren Paper, barista ekibini de bünyesinde yer alan, yakın zamanda ‘Nitelikli Kahve’ adlı kitabı basılan markanın kurucularından Uğur Asilsoy ve ödüllü barista Deniz Tombuloğlu gibi sektörün deneyimli isimleriyle eğitiyor.

KAHVALTIDAN TATLILARA, YEMEKLERDEN CAZ GECELERİNE VE ATÖLYE ÇALIŞMALARINA

Paper Roasting Coffee & Chocolate’ın Suadiye şubesi, kahve yanına lezzetleri, aktiviteleri ve atölye çalışmalarıyla da ses getiren bir mekân. Kahvaltıdan tatlılara ve yemeklere kadar tüm çeşitler kendi mutfaklarında, alanlarında uzman şefler tarafından yapılıyor. Kahvaltıda Paper’s breakfast, avokado soslu kahvaltı tabağı, scrambled egg bowl; tatlılarda lavantalı cheesecake, Lotus cheesecake; yemeklerde burger team’s, limonlu kuskus üzeri bonfile gibi lezzetler menüde fark yaratıyor. Şubede aynı zamanda kahve, çikolata ve seramik üzerine atölye çalışmaları düzenlenirken, haftanın belli günleri caz gecelerine de ev sahipliği yapıyor.

İSTANBUL’DA YENİ ŞUBELER

Paper Roasting Coffee & Chocolate, Suadiye şubesinden sonra İstanbul’un önemli semtlerine de yeni şubeler açmaya başladı. Bunlardan biri İstanbul’un tarihi bölgesi Balat. Balat’taki şubesiyle de ses getiren marka, yakın tarihte sürpriz noktalarda İstanbullu kahveseverlerle buluşmaya devam edecek.

Paper Roasting Coffee & Chocolate Suadiye şubesi; kahveden çikolata çeşitlerine, tatlılardan yemeklere, atölye çalışmalarından Can Gürer imzalı keyif veren ve kendine has mimarisine kadar Suadiye’ye gitmenize neden olacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange