40 yıl hatırlı Türk kahvesinin 40 faydasını dünyaya kahveseverler anlatacak

by Basak Oksak

Dünyanın ilk kahve diplomasisi vakfı olan Turkish Coffee Lady Foundation, sanal bir dayanışma kampanyası kapsamında toplumlar arasında kültürel köprüler kurmak için #40Hatır40Fayda çalışmasını başlatıyor.

Kurukahveci Mehmet Efendi’nin destekleri ile Türk kahvesinin eşsiz tadını sunarak yabancı toplumların nezdinde Türk kahve kültürünün değerinin arttırılmasını sağlayan bu sosyal girişimin kurucuları, 2012 yılından beri dünyayı gezen ödüllü ‘Turkish Coffee Truck – Gezici Türk Kahvesi Evi’ projesi ile dünyanın başlıca şehirlerinin merkezlerinde binlerce kişiye Türk kahvesi ikram etmiş, ayrıca kültürel turlar esnasında düzenlenen sanatsal etkinliklerle ülke markasına katkıda bulunmayı da amaçlamıştı.

Dijital ortamda bir bilinirlik kampanyası yaratmayı amaçlayan ‘40 Yıl Hatırlı Türk Kahvesinin 40 Faydası’ projesi kahveseverlerin paylaşımları ile Türk kahvesinin kültürel değerini yabancı toplumlara etkili şekilde aktaracak. Vakıf temsilcileri, COVID-19 sürecinde dijital ortamda halktan halka iletişimin önemine vurgu yapan söz konusu çalışma aracılığıyla, yabancı kamuoyuna Türk kültürü ve değerleri ile ilgili yeni ve heyecan verici bir hikâye anlatmayı hedefliyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange