2 Ülke 2 Kafe

by Basak Oksak

Yolunuz Prag’a ya da Stockholm’e düşerse mutlaka uğramanız gereken 2 kafe… İster kahvaltı için, ister küçük tatlı kaçamakları için uğrayın ama lezzetli kahvelerinin tadına mutlaka bakın…

Můj šálek kávy – Prag,

Çekya

Prag’a özel lezzetler

Hem yerel halkın hem de turistlerin favori mekânlarından biri olan Můj šálek kávy, başkentin kalabalığından ve gürültüsünden kaçmak için harika bir nokta.  Sadece ufak kaçamaklar için değil, burası harika kahvaltıları için de uğranması gereken bir mekân. Konukların en çok tercih ettiği kahvaltılar yaban turbu sosu ve Prag’a özel hamurdan yapılmış ekmeğiyle poşe yumurtalı pirinç lapası… Kahvaltının en güzel eşlikçisi ise elbette menüden seçeceğiniz, iyi demlenmiş bir fincan kahve.

Adres: Křižíkova 105, Prag 8, Çekya

Tel: +420 725 556 944

www.mujsalekkavy.cz

Vetekatten – Stockholm, İsveç

Kahve yanına çörek ya da pasta

Bu eski İsveç restoranı, değerli hamurişi yemeklerini hazırlarken hâlâ ilk günkü özenini korumaya devam ediyor. Misafirperverliği, ambiyansı ve işinde uzman personeliyle insanların ilgisini topluyor. Vetekatten’de kahvaltı için sandviç, meyve suyu, yoğurt, yulaf gibi çok sayıda seçenek var ancak menüdeki esas dikkat çekici başlık, ikindi kahvaltısı. Restoranda her salı, saat 15:00’te verilen bu özel kahvaltı, taze ve özgün lezzetlerden oluşuyor. Lor peyniri, beyaz peynir, tatlı ve tuzlu kekler, çörekler, çay ve kahve ikindi menüsünün sadece bir kısmı… Dilerseniz hangi kahveyi içeceğinize, mekânın birbirinden lezzetli çörek, pasta ve unlu mamullerinden birini seçtikten sonra da karar verebilirsiniz.

Adres: Kungsgatan 55, 111 22 Stockholm, İsveç

Tel: +46 8 20 84 05

www.vetekatten.se

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange