Ünlüler hangi kahveleri seviyor?

by Mithat Sahin

Kokusuyla herkesi baştan çıkaran, güne zinde bir başlangıç yapmamızı sağlayan kahvenin, dünyaca ünlü isimler arasında da pek çok tutkunu var. Gün geçmiyor ki biri elinde kahve bardağıyla objektiflere yakalanmasın. Peki kim, hangi kahveyi tercih ediyor, nasıl, nerede ve ne zaman içiyor?

Britney Spears
Buzlu kahve tutkunu
Britney Spears’ı fotoğraflarda elinde kahveyle görmeye alışkınsınızdır. Ayrıca kendisi de en sevdiği şeyin buzlu kahve olduğunu ve kimsenin onu soğuk kahvesini içmekten alıkoyamayacağını söylüyor. Şu soğuk kış günlerinde pek cazip gelmese de sıcaktan buharlaştığımız yaz ayları için harika bir tercih! Spears’ın kahve sevgisi öyle bir noktaya ulaşmış durumda ki 2016 yılında parfümü Private Show’un buzlu bir kahve gibi kokmasını isteyerek piyasaya sürdü. Evet, yanlış duymadınız, buzlu kahve kokulu parfüm!

Ryan Gosling
Favori kahvesi cortado
Kahve içmeyi çok seven bir başka isim ise Ryan Gosling. Gosling’in müdavimlerinden olduğu New York’taki Everyman Espresso’nun sahibi Sam Penix, Ryan Gosling’in ne zaman New York’ta olduğunu en iyi kendisinin bildiğini; çünkü Gosling’in New York’tayken her gün mutlaka uğrayıp kahvesini aldığını söylüyor. Görünüşe bakılırsa Ryan Gosling’in favorisi latte! Diğer favorisi ise cortado. Cortado, pingo ya da garoto olarak da bilinen bir kahve çeşidi. Espresso ve az miktarda ılık süt ile hazırlanıyor.

Taylor Swifth
Enerjisinin kaynağı karamel latte
Taylor Swifth bildiğiniz gibi oldukça hareketli bir kadın, Belki de ona bu enerjiyi veren en sevdiği içecek kahvedir, kim bilir? Swift sevgisini ‘You Are In Love’ isimli şarkısına da taşımış. Parçada ‘coffee at midnight’ (gece yarısında kahve) sözüyle çok sevdiği kahveye selam yolluyor. 2014’te verdiği bir röportajında “Kahve hayatımın önemli bir parçası. Karamel latte, içmekten her zaman heyecan duyduğum ve heyecanlanmayı asla bırakamadığım günlük içeceğim” diyor. Herkesin kendisini heyecanlandıran bir kahvesi mutlaka olmalı!

Jessica Alba
Günün her saatinde içiyor
Jessica Alba kahve içmeye kahvaltıda başlayanlardan. Güne, kahvaltıda badem sütü ile hazırlanmış kahve içerek başlıyor ve gün içerisinde de kahve içmeyi sürdürüyor. Özellikle Los Angeles sokaklarında elinde kahveyle yürüyüş yaparken sık sık görüntülenen oyuncunun, en sevdiği kahve dükkânlarından biri de yine Los Angeles’ta yer alan Urth Caffé. Alba yazın buzlu, kışın soğuk kahvesiyle sık sık Urth Caffé’de görüntüleniyor. 2014’te Türkiye’ye gelen ünlü aktris Türk kahvesinin de tadına bakmış ve beğenmişti.

Nicole Kidman
Kahveden çok köpüğünü seviyor
Her daim genç görünmeyi başaran Nicole Kidman’ın ilginç bir kahve zevki var. Hollywood’un en başarılı oyuncularından Kidman, bir röportajında kahveyi çok miktarda köpük ve bazen de üstüne bol miktarda çikolata serpiştirilmiş şekilde sevdiğini açıkladı. Köpüğü kahveden daha çok sevdiğini söyleyen Kidman’ın favorisi ise cappuccino. Tabii ki en bol köpüklü olanından… Müdavimi olduğu kafeler onun bu bol köpüklü kahve tutkusunu çok iyi biliyor ve tam istediği gibi hazırlıyorlar. Onunki kahve tutkusundan çok köpük tutkusuna benziyor değil mi?

Gigi Hadid
Tercihi naneli latte
Ünlü model Gigi Hadid gerçek bir naneli latte tutkunu. Kahvede yeni tatlara açık değilseniz bu tercih size biraz garip gelebilir! Gigi Hadid sabahları kahvaltısını hazırlarken kahvesini içerek güne başlıyor. Kahvaltısıyla birlikte tekrar kahve ve yanında portakal suyu içmek onun günlük ritüelinin bir parçası. Ama Hadid’in günlük kahve macerası burada da son bulmuyor. Dışarıda yürüyüş yaparken fotoğrafçıların onu, elinde kahvesiyle görüntülemesi işten bile değil. Çünkü neredeyse gün boyunca kahve fincanı elinden düşmüyor.

Kevin Spacey
Latte ama vanilyalı
‘American Beauty’ filmindeki performansıyla 2000 yılında en iyi erkek oyuncu Oscar ödülünü kazanan Kevin Spacey’nin favori kahvesi vanilyalı latte. Boston’daki baristalar da Spacey’nin bu kahve tercihini doğruluyor. Ünlü oyuncu kapıdan içeriye girer girmez vanilyalı latte’sini hazırlamaya başlıyorlar. Şimdilerde ‘House of Cards’ adlı dizide elinde kahve fincanı görmeye alıştığımız başarılı aktör, sadece rolü icabı kahve içmiyor, aynı zamanda kahveyi çok seviyor. Onu film ve dizilerde, elinde kahvesiyle daha çok göreceğimizi umuyoruz!

Katy Perry
Şarkılarında bile kahve var
‘A Cup Of Coffee’ adlı parçasından da tahmin edebileceğiniz gibi Katy Perry kahveye pek düşkün ünlülerden! Şarkısında “And I could really go, For a cup of coffee” (Bir fincan kahve için giderdim) diyen Perry’nin favorisi ise vanilyalı ve soya sütlü latte. Yani normal süt yerine soya sütü tercih ediyor. Aynı zamanda Katy Perry güne kahve ve su içerek başlıyor. Kahveyi bu kadar çok seven birinin, yazdığı şarkıda kahve geçmesinden, hatta şarkının adının ‘Bir Fincan Kahve’ olmasından daha doğal ne olabilir değil mi?

Jennifer Aniston
Sert kahve seviyor
Onu, efsane dizi ‘Friends’te Rachel Green karakterine can verirken, dizinin meşhur kahve dükkânı Central Perk’te hem kahve servis ederken hem de içerken görmeye alışmıştık. Jennifer Aniston sert kahveleri tercih ediyor ve sabahları mutlaka bir fincan kahve içerek güne başlıyor. Geceleri ise atıştırmalık olarak vanilya, çikolata ya da kahve tüketmeyi seviyor. Bir röportajında da kahveyi mi, çayı mı daha çok sevdiği sorulduğunda, “Kahve” yanıtını vermiş ve günde mutlaka bir fincan kahve içtiğini söylemişti.

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Leave a Comment

Secured By miniOrange